Sergey Brin w metrze

Sergey Brin w nowojorskim metrze sfotografowany z okularami Google Glass

Okazuje się, że jeżdżąc nowojorskim metrem, można natrafić na jednego z założycieli Google, Sergeya Brina – i to noszącego prototypowe okulary Google Glass.

Sergey Brin w metrze

Larry Page i Eric Schmidt to osoby, które w sprawach związanych z Google, są najczęściej pokazywane w mediach. Sergey Brin, który wraz z Larrym Pagem założył Google – to osoba bardziej skryta, ceniąca swoją prywatność. Brin nie przyciąga do siebie zbyt wielkiej uwagi, chociaż jest jedną z najbardziej wpływowych i najbogatszych osób w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy myślimy, że Brin, chcąc przemieścić się z miejsca na miejsce – korzysta z limuzyny, helikoptera lub prywatnego samolotu. Okazuje się jednak, że Brina można spotkać np. w metrze, noszącego prototypowe okulary Google i… reklamówkę w rękach.

Okulary, które Brin ma na nosie, to mistyczne Google Glass, o których pewnie wielu z Was słyszało. Mają one w przyszłości stanowić alternatywę dla smartfonów, pozwalając nam zagłębić się w tzw. „augmented reality”, czyli „rzeczywistość rozszerzoną”. Dzięki niej, nie zdejmując okularów z oczu, będziemy mogli np. sprawdzić wiadomości, porozmawiać ze znajomymi, nawigować itp. Zasadę działania Google Glass doskonale obrazuje poniższy film. Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy okulary Google opuszczą fazę prototypu i zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek.

Źródło: Noah Zerkin (Twitter)


  • yo!

    a co takiego MISTYCZNEGO jest w tych okularach o których tyle słyszeliśmy?
    Może są obiektem kultu?

  • Kamcia

    Dobrze wiedzieć, że nawet taki jegomość popiernicza masowymi środkami komunikacji. Aż wraca wiara w człowieczeństwo.