Samsung Galaxy A5 – render 5

Seria Sasmung Galaxy A pojawi się w listopadzie, jako konkurencja dla Xiaomi

Samsung jeszcze oficjalnie nie zaprezentował smartfonów z serii Galaxy A, jednak dzięki licznym przeciekom – wiemy na ich temat naprawdę wiele. Według najnowszego raportu, pochodzącego wprost z Korei Południowej – Samsung zaprezentuje Galaxy A3, Galaxy A5 oraz Galaxy A7 w listopadzie i w tym samym miesiącu pojawią się one w sprzedaży.

Samsung Galaxy A5 - render 5

Samsung Galaxy A5

Jeszcze do niedawna wszyscy, czołowi producenci smartfonów, mogli mieć spokojną głowę o swoje zyski. Sytuacja zmieniła się, gdy produkcją urządzeń opartych o Android, zajęły się firmy chińskie. Od tego momentu rynek dosłownie zalała fala taniego, chińskiego sprzętu, który miał jednak bardzo różną jakość. Nawet w tej chwili można spotkać urządzenia, będące naprawdę tanią i bardzo dobrą alternatywą m.in. dla produktów Samsunga, jednak jest też cała masa „badziewia”, ze źle zoptymalizowanym, wolnym systemem Android i kiepskimi podzespołami. Co jednak ciekawe, z chińskich firm wyłoniło się kilka, których produkty praktycznie zawsze spełniały wyśrubowane kryteria rynku międzynarodowego, a przy tym były (i są) stosunkowo tanie. Mowa tu oczywiście o m.in. takich producentach, jak Xiaomi czy też Meizu.

Z ostatnich raportów wiemy, że Xiaomi to pod względem sprzedaży smartfonów – trzeci producent na świecie. Firma zaczyna deptać po piętach takim gigantom, jak Samsung i Apple. Nie ma się więc co dziwić, że Samsung planuje walkę z Xiaomi a pierwszym orężem, który ma do tego posłużyć – ma być właśnie seria Galaxy A. Smartfony Galaxy A mają być przeznaczone głównie na rynek chiński. Ich przyzwoita specyfikacja w połączeniu z dobrym wykonaniem i niską ceną ma sprawić, że Samsung stanie się bardziej konkurencyjny w stosunku do Xiaomi. Co z tych planów wyniknie? Przekonamy się zapewne w listopadzie.