Sharp-Aquos-Hybrid-007SH-0

Sharp Aquos Hybrid 007SH: pierwszy smartfon Android z klapką

Sharp zaprezentował pierwszy na świecie smartfon clamshell (z „klapką”) z systemem Android.

Sharp Aquos Hybrid 007SH

Moda na otwierane telefony ostatnio trochę u nas zaniknęła. Kiedyś na rynku była cała masa telefonów z „klapką”, a obecnie jest ich niewiele. Sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej, jeśli chodzi o smartfony – bo tutaj nie uświadczymy praktycznie żadnych słuchawek typu clamshell, dominują smartfony-paletki, którymi można przy okazji pograć w ping-ponga.

Sharp Aquos Hybrid 007SH

Na przekór wszystkim trendom poszedł Sharp, który zaprezentował pierwszy na świecie smartfon z systemem Android, w obudowie clamshell. Aquos Hybrid 007SH, bo tak nazywa się owa „klapka”, został wyposażony w system Android 2.3 Gingerbread, 3.4-calowy ekran 3D LCD o rozdzielczości 854 x 480, oraz drugi – 0.7-calowy OLED. Co ciekawe – smartfon ma aparat z matrycą aż 16MP, nagrywanie HD, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0+EDR, GPS, cyfrowy tuner TV, port IrDa, wyjście HDMI i podłączenie do nagrywarki Blu-ray. Jakby tego było mało – urządzenie jest wodoodporne.

Najsmutniejsza wiadomość jest taka, że te cacko będzie dostępne jedynie w Japonii, dokładnie w sieci SoftBank – i to już od przyszłego miesiąca. Szkoda, że niektórzy producenci faworyzują w ten sposób rynek japoński – pomijając całkowicie resztę świata, przecież u nas też znalazłoby się wielu chętnych na ten smartfon.

Źródło: SoftBank