Sharp Aquos SH930W

Sharp Aquos Phone SH930W z ekranem Full HD już dostępny w Rosji

Sharp właśnie wprowadził do rosyjskich sklepów nowy, oparty o Android smartfon, wyposażony w 5-calowy ekran Full HD. Czy urządzenie trafi także na pozostałe rynki?

Sharp Aquos SH930W

Na temat SH930W pisałem pod koniec listopada, kiedy to smartfon został przez Sharpa oficjalnie zaprezentowany – i kilka dni później miał zawędrować na półki sklepowe w Rosji. Japoński producent, co prawda z opóźnieniem, ale wprowadził swój telefon do rosyjskich sklepów. Urządzenie kosztuje tam około 540 euro (ok. 2230 zł). Oczywiście, nie jest to mało, ale hardware smartfona wynagradza poniesiony wydatek.

Gdyby ktoś zapomniał, przypominam – SH930W ma 5-calowy ekran 1080p Sharp IGZO, chipset Qualcomm 8260A (2x Krait @ 1.5GHz, Adreno 225, 2GB RAM), 32 GB pamięci dostępnej dla użytkownika, 8 MP aparat, 2 MP kamerę z przodu oraz 2,100 mAh baterię. Smartfon działa na systemie Android 4.1 Jelly Bean.

Czy Aquos Phone SH930W będzie oficjalnie sprzedawany także w innych krajach, a nie tylko w Rosji? Tego niestety w tej chwili nie wiadomo, chociaż zapewne wiele osób by się ucieszyło z dostępności tego smartfona w polskich sklepach. Nam, Polakom nie pozostaje chyba nic innego, jak czekać na wejście jeszcze lepszej słuchawki, w podobnej cenie – modelu HTC Butterfly.

Źródło: mail.ru