Sharp Aquos Xx 302Sh: duży 5.2″ ekran w małej obudowie
Nieobecny na naszym mobilnym rynku japoński producent, firma Sharp – zaprezentowała dzisiaj swój nowy, androidowy smartfon, model Xx 302Sh. Nowy produkt firmy Sharp dysponuje 5.2″ ekranem, przy obudowie o wymiarach wynoszących zaledwie 132 mm wysokości oraz 70 mm szerokości.
Dla porównania, LG G2, który przy swoim 5.2″ ekranie ma naprawdę niewielką obudowę – i tak jest większy od Xx 302Sh, bo mierzy 138.5 mm wysokości oraz 70.9 mm szerokości. Mało tego, nowy Sharp jest nawet mniejszy, niż 5.1-calowy Samsung Galaxy S5, 5.2-calowy Sony Xperia Z2 oraz 5.0-calowy HTC One (M8).
Co więcej, Sharp Xx 302Sh posiada certyfikat IP57, a we wnętrzu kryje naprawdę mocne „bebechy” wliczając w to Snapdragona 800, 32 GB pamięci na dane, 2 GB RAM-u oraz 2600 mAh baterię.
Matryca tego smartfona została wykonana w technologii Sharp IGZO i ma rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli. Ekran w urządzeniu zajmuje aż 80.5% powierzchni przedniej obudowy, co można uznać za światowy rekord w tej dziedzinie.
Urządzenie jako aparatu używa 16 MP sensora, z jasnym obiektywem o światłosile wynoszącej f/1.9. Sharp chwali się, że kamera w tym smartfonie potrafi uchwycić autofokus z prędkością zaledwie 0.5 s. Zaskakująca jest także rozdzielczość kamery przedniej, która ma aż 12 MP.
Niestety, ale pomimo tak mocnej specyfikacji muszę was zmartwić. Sharp Xx 302Sh jest przeznaczony wyłącznie na rynek japoński. Urządzenie ma tam kosztować ok. 670$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 2035 zł. Sprowadzanie urządzenia z Japonii do Polski również nie wchodzi w grę, bo tamtejsze sprzęty nie posiadają slotu na kartę SIM.
-
-
http://smartfan.pl/
-
-
http://smartfan.pl/
-
-
-
Podobne Artykuły