Sharp Aquos Xx 302Sh – niebieski

Sharp Aquos Xx 302Sh: duży 5.2″ ekran w małej obudowie

Nieobecny na naszym mobilnym rynku japoński producent, firma Sharp – zaprezentowała dzisiaj swój nowy, androidowy smartfon, model Xx 302Sh. Nowy produkt firmy Sharp dysponuje 5.2″ ekranem, przy obudowie o wymiarach wynoszących zaledwie 132 mm wysokości oraz 70 mm szerokości.

Sharp Aquos Xx 302Sh - niebieski

Dla porównania, LG G2, który przy swoim 5.2″ ekranie ma naprawdę niewielką obudowę – i tak jest większy od Xx 302Sh, bo mierzy 138.5 mm wysokości oraz 70.9 mm szerokości. Mało tego, nowy Sharp jest nawet mniejszy, niż 5.1-calowy Samsung Galaxy S5, 5.2-calowy Sony Xperia Z2 oraz 5.0-calowy HTC One (M8).

Sharp Aquos Xx 302Sh - biały

Co więcej, Sharp Xx 302Sh posiada certyfikat IP57, a we wnętrzu kryje naprawdę mocne „bebechy” wliczając w to Snapdragona 800, 32 GB pamięci na dane, 2 GB RAM-u oraz 2600 mAh baterię.

Sharp Aquos Xx 302Sh - czarny

Matryca tego smartfona została wykonana w technologii Sharp IGZO i ma rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli. Ekran w urządzeniu zajmuje aż 80.5% powierzchni przedniej obudowy, co można uznać za światowy rekord w tej dziedzinie.

Sharp Aquos Xx 302Sh - różowy

Urządzenie jako aparatu używa 16 MP sensora, z jasnym obiektywem o światłosile wynoszącej f/1.9. Sharp chwali się, że kamera w tym smartfonie potrafi uchwycić autofokus z prędkością zaledwie 0.5 s. Zaskakująca jest także rozdzielczość kamery przedniej, która ma aż 12 MP.

Niestety, ale pomimo tak mocnej specyfikacji muszę was zmartwić. Sharp Xx 302Sh jest przeznaczony wyłącznie na rynek japoński. Urządzenie ma tam kosztować ok. 670$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 2035 zł. Sprowadzanie urządzenia z Japonii do Polski również nie wchodzi w grę, bo tamtejsze sprzęty nie posiadają slotu na kartę SIM.


 • Krzysztof Sn

  telefonik fajny, był już jakiś nius o foniku bez ramek, (ukazali to graficznie w reklamie) (moze ktoś kojarzy) o tego sharpa chodziło 😕
  i jeszcze jedno pytanko bo mnie ciekawi… „bo tamtejsze sprzęty nie posiadają slotu na kartę SIM.” to na jakiej zasadzie tam się to odbywa, wie ktoś?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   chyba mówisz o Galaxy B, ale to był jakiś prototyp: http://smartfan.pl/samsung-galaxy-b-smartfon-bez-ramki/

   A co do SIM, to w Japonii po prostu programują specjalnie smartfon pod każdego abonenta, tzn. numer jest przypisany do wmontowanego na stałe chipu a nie karty SIM i dlatego nie mają slotu na SIM bo go nie potrzebują. Jak dla mnie krzywe rozwiązanie, no ale to Japonia, inny świat.

   • Marcel Jóźwiak

    Jeśli wierzyć szkicom, OnePlus One ma być praktycznie bez ramek (5.5 cala ekranu przy powierzchni mniejszej od Xperia Z1.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Ten smartfon to póki co wielka niewiadoma, zobaczymy, jak będzie wyglądać jego finalna wersja. Mam oczywiście nadzieję, że faktycznie smartfon będzie praktycznie bez ramek. Szkoda, że sporo producentów nadal nie rozumie, że szerokie ramki są po prostu passe.