oppo find 5

Sharp rozpoczyna masową produkcję 5-calowych ekranów 1080p

Rusza masowa produkcja 5-calowych ekranów 1080p firmy Sharp. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych smartfonów, opartych właśnie o nie?

oppo find 5

Sharp oficjalnie poinformował, że rusza z masową produkcją smartfonowych, 5-calowych ekranów o rozdzielczości 1920×1080 pikseli (Full HD). Według japońskiego producenta, nowe ekrany mają niespotykane dotąd zagęszczenie pikseli, wynoszące aż 443 ppi. Dla porównania, topowe obecnie smartfony mają ekrany, które ledwo przekraczają wartość 340 ppi. Który smartfon, jako pierwszy dostanie nowy ekran Sharpa?

Najprawdopodobniej będzie to chiński Oppo Find 5, który w tej chwili jest jeszcze w stadium prototypu (jego specyfikacja naprawdę budzi podziw). Być może w przyszłym roku zobaczymy także inne smartfony z tym ekranem (HTC One X 5, lub 5-calowego Nexusa?).

Swoją drogą, ekran Sharpa zbliża się jakościowo, do drukarkowych wydruków. Przecież standardowe drukarki tworzą wydruki w zagęszczeniu 500-600 ppi. Wyświetlaczowi Sharp z 443 ppi – niewiele do tego już brakuje.

Źródło: Sharp