Sharp SH-04F Aquos – czarny

Sharp SH-04F Aquos – to jest dopiero smartfon z cienkimi ramkami

Myślicie, że to LG G3 jest teraz smartfonem, dysponującym najcieńśzymi ramkami dookoła ekranu na świecie? No to się grubo mylicie! Popatrzcie na to japońskie cudo, smartfon Sharp SH-04F Aquos – ten ma dopiero cieniutkie ramki.

Sharp SH-04F Aquos - czarny

To, że Japończycy i Koreańczycy dostają najlepsze smartfony na świecie, już chyba nikogo nie dziwi. W tym rejonie Azji działają przecież jedni z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów smartfonów. Niektórzy z nich nawet wcale nie wypuszczają swoich produktów poza rodzime kraje. Możemy niestety ubolewać, że do takich firm należy także Sharp, który zaprezentował właśnie swój nowy, oparty o system Android 4.4.2 KitKat smartfon – model SH-04F Aquos.

SH-04F Aquos może się pochwalić największym na świecie stosunkiem powierzchni ekranu do powierzchni frontowej obudowy. Wyświetlacz tego monstrum zajmuje aż 81% powierzchni frontu tego urządzenia. W roli ekranu mamy tu zresztą piękną matrycę IGZO, o przekątnej 5.4″ i rozdzielczości 1080p. Smartfon mierzy zaledwie 140 x 74 x 9.3 mm (dla porównania wymiary 5.2-calowej Xperii Z2 to 146.8 x 73.3 x 8.2 mm).

Smartfon posiada także certyfikat IP57, jest więc wodoodporny. Pod maską tego cuda znajduje się Snapdragon 801 z grafiką Adreno 330, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci na dane (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD). Jako zasilanie zamontowano w nim 3300 mAh ogniwo.

Jak mogliście zauważyć na zdjęciach, Sharp SH-04F Aquos pod ekranem ma nadrukowane logo DoCoMo, czyli japońskiego operatora komórkowego, który będzie dysponował tym smartfonem na wyłączność. Urządzenie w ofercie bez abonamentu wyceniono tam na ok. 2220 zł. Na międzynarodową premierę SH-04F oczywiście nie mamy co liczyć.