Sharp-SH8188U

Sharp SH8188U może trafić do Europy

Sharp ciągle wypuszcza nowe smartfony na rynek azjatycki – niestety zapominając o reszcie świata. Tym razem wszystko wskazuje na to, że Sharp wypuści swój smartfon z Androidem do Europy.

Sharp SH8188U

Sharp SH8188U to urządzenie z jednordzeniowym, 1GHz procesorem Snapdragon MSM8255 oraz układem graficznym Adreno 205. Smartfon Sharpa wyposażono w ekran LCD WVGA (800 x 480) – niestety nie wiadomo, jakiej wielkości. Urządzenie na starcie ma mieć zainstalowany system Android w wersji 2.2 Froyo, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie zaktualizowany do wersji 2.3.4 Gingerbread. O SH8188U wiadomo jeszcze, że posiada wyjście HDMI oraz 5MP kamerę. 

Jeśli specyfikacja SH8188U zbytnio Wam nie imponuje – to macie rację, urządzenie niczym specjalnym się nie wyróżnia. Sharp najwyraźniej postanowił na rynki inne, niż azjatyckie – puszczać ochłapy, które nie schodzą w Azji. Sharp to firma, która dysponuje całą gamą doskonałych smartfonów – niestety w Europie pozostaje nam obejść się smakiem, gdyż Sharp najwyraźniej ma nas za mało zaawansowany technologicznie kontynent, gdzie można sprzedawać smartfony „drugiej świeżości”.

Źródło: Pocketnow