LG G2 – przyciski

Skaner linii papilarnych w telefonach LG, co z Samsungiem?

Wszelkie plotki, według których zarówno LG, jak i Samsung miałyby w swoich telefonach już niedługo montować skanery tęczówki oka zostały bardzo szybko zdementowane i zastąpione bardziej prawdopodobnymi rewelacjami. Według najnowszych doniesień, południowokoreańskie LG ma już w tym roku pokazać urządzenia wyposażone w skanery linii papilarnych.

LG G2 - przyciski

źródło: pocketnow.com

Informacje te pochodzą z witryny ETNEws, zdaniem której LG G3 nie będzie jedynym urządzeniem ze stajni LG, w którym znajdziemy taki czujnik. LG planuje ponoć wyposażyć w skaner linii papilarnych także phablet LG G Pro 2, na temat którego od jakiegoś czasu rozpisują się różnorakie źródła. Ma on ujrzeć światło dzienne na zbliżającym się Mobile World Congress i zostać najprawdopodobniej wyposażony w 5,9-calowy wyświetlacz Quad HD o imponującej rozdzielczości 1440×2560 pikseli.

Jeśli chodzi o Samsunga, całkiem niedawno przypuszczano, że najnowszy flagowiec Galaxy S5 będzie mógł poszczycić się możliwością bezprzewodowego ładowania dzięki zastosowaniu technologii rezonansu magnetycznego. Jak udało się jednak ustalić, koreański producent nie zdecydował się ostatecznie na tak ogromny przeskok technologiczny. Co ma być tego powodem? Technologia jest już dopracowana i mogłaby już w chwili obecnej zostać zastosowana. Zdaniem przedstawicieli Samsunga nie jest ona jednak odpowiednio rozpropagowana i pożądana u użytkowników, którzy raczej nie będą chcieli płacić odpowiednio wyższej ceny za produkt z taką innowacją.

Ten pogląd koreańskiego producenta ma oczywiście sens ze względu na wysoką cenę takiego unowocześnienia i brak zainteresowania nim ze strony konsumentów, którzy bez wątpienia będą chcieli zostać przekonani o użyteczności technologii bezprzewodowego ładowania. Już w tym momencie za smartfony Samsunga przychodzi użytkownikom zapłacić niemałe sumy, które mogłyby zostać jeszcze dodatkowo wywindowane.


 • Łukasz

  Skaner linii papilarnych to jest sprawa dyskusyjna czy jest to potrzebne czy nie….są ważniejsze elementy nad którymi powinno LG popracować – osobiście bardzo chciałbym aby LG całkowicie coś zrobiło ze swoją nakładką, jest nudna, szara taka przedpotopowa. Wybaczcie ale za taką kasę powinno to mieć ręce i nogi. Samsung coś zmienia według plotek, Sony też coś usprawnia co widać po screenach z T2 Ultra…ja liczę, że zrobią coś z tym,,,inaczej G3 nie kupię:) a wierze w ten sprzęt.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   G3 zapowiada się naprawdę miodnie, ale masz rację – nakładka powinna zostać udoskonalona, a najlepiej całkowicie wywalona. Co do skanera, to mimo wszystko jest to przydatna funkcja dla osób, które blokują swój ekran hasłem – w iPhone z czytnikiem odcisków odblokowywanie ekranu trwa chwilkę, na Androidzie to jednak dłuższa sprawa.

   • px

    Czekam na G3 i liczę na zdecydowanie lepszą jakość wykonania, bo plecki G2 są, łagodnie mówiąc, brzydkie.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Dla mnie ideałem są gumowane plecki, jak w Nexusie 5, nie rozumiem idei tworzenia błyszczących, gładkich obudów, ta w G2 faktycznie nie powala.