Skaner linii papilarnych w smartfonie

Skaner linii papilarnych w smartfonach Samsunga?

Według raportu Agencji Informacyjnej Reutera, już od przyszłego roku koreański koncern rozpocznie produkcję smartfonów z czytnikiem linii papilarnych, co ma być odpowiedzią na funkcję identyfikacji odcisków palców Touch ID, która wprowadzona została przez Apple w iPhonie 5s.

Skaner linii papilarnych w smartfonie

CEO szwedzkiego Fingerprint Cards, Johan Carlstrom, przyznał, że Samsung już w przyszłym roku wprowadzi na rynek smartfona zawierającego którąś z form identyfikacji na podstawie odcisków palców. Dodał również, że ma nadzieję, iż jego firma będzie jednym z dostawców elementów oraz specjalnych sensorów potrzebnych do realizacji projektu koreańskiego koncernu.

Samsung w dawnych komunikatach prasowych zapewniał wszystkich, że nie pracuje nad technologią rozpoznawania linii papilarnych, jednak były to stwierdzenia dość ogólnikowe, które oczywiście nie wykluczały pojawienia się smartfonów sygnowanych logiem koreańskiego giganta wyposażonych w skanery odcisków palców opracowanych przez inną firmę. Istnieje więc szansa, że taką funkcję znajdziemy już w Galaxy S5, bądź też w Galaxy Note 4.

Mówi się również o tym, że Samsung pracuje nad technologią skanowania siatkówki oka, którą także mógłby zastosować w swoich urządzeniach. Które z tych innowacji trafią faktycznie na pokład słuchawek tej firmy? Tego dowiemy się najprawdopodobniej na zbliżającym się Mobile World Congress.

Źródło