BlackBerry – logo

Sklep z aplikacjami BlackBerry World liczy 120 000 aplikacji… z czego 47 000 to śmieci od jednego dewelopera

BlackBerry World, czyli odpowiednik Google Play i Apple App Store, jest zalany przez ogromną ilość programów niskiej jakości, pochodzących od jednej firmy programistycznej – S4BB Limited. Większość z nich stanowią przewodniki miejskie, audiobooki oraz słowniki.

BlackBerry - logo

BlackBerry, które wydało niedawno system BB 10 chce za wszelką cenę przyciągnąć do siebie programistów, którzy tworząc nowe aplikacje – uatrakcyjnią OS od BlackBerry. Kanadyjski producent nie przypuszczał jednak, że ich sklep zdominuje jedna firma deweloperska, która wpakowała do niego aż 47 000 swoich appek. Większość z nich to śmieci, które praktycznie nikomu się nie przydadzą. Jak napisałem w tytule tekstu, BlackBerry World ma obecnie w swoich zasobach 120 000 programów, jeśli więc odliczymy te od S4BB Limited to okaże się, że pozostanie ich zaledwie… 73 000. Dla porównania w Windows Phone Marketplace jest teraz ponad 150 000 aplikacji.

BlackBerry World - S4BB Limited

Powyższa informacja to kolejny cios dla Kanadyjczyków, którzy nie dość, że borykają się z problemami finansowymi, to jeszcze okazało się, że ich sklep z appkami dysponuje tak naprawdę 47 000 pozycjami-śmieciami.

BlackBerry stoi obecnie przed praktycznie niemożliwym do wykonania zadaniem – konkurowania z iOS, Androidem oraz Windows Phone. Jak jednak to zrobić, skoro na BB jest tak mało użytecznych programów? Wiele znanych firm, jak np. Spotify – odmówiło stworzenia swoich appek dla BlackBerry ze względu na brak opłacalności. Czyżby więc zarząd tego kanadyjskiego giganta jednak musiał bardzo poważnie rozważyć możliwość sprzedaży firmy?

Źródło: BerryReview