LG Google Nexus 5 – kilka obok siebie

Słaba głośność w LG Nexus 5 to problem programowy

Wiele smartfonów, które dopiero co miały swój sklepowy debiut – cierpi na tzw. „choroby wieku dziecięcego”. Nie inaczej jest z LG Nexus 5, którego pierwsi posiadacze uskarżają się na żenująco niską głośność i to zarówno jeśli chodzi o głośnik zewnętrzny, jak i wyjście słuchawkowe. Okazuje się, że remedium na ten problem jest już w drodze.

LG Google Nexus 5 - kilka obok siebie

Jeśli wejdziecie w link źródłowy tego tekstu, to znajdziecie się na oficjalnym forum Google, a konkretnie w temacie dotyczącym słabej głośności Nexusa 5. Liczba wątków zwiększa się tam w zastraszającym tempie. Całe szczęście słynący z milczenia pracownicy Google tym razem odpowiedzieli na posty posiadaczy Nexusa 5.

W jednej z odpowiedzi JL King z teamu Nexusa poinformował, że problem jest już Google znany i wynika on z błędu w oprogramowaniu. To świetna wiadomość, bo wszystkie osoby posiadające LG Nexusa 5 nie muszą się martwić, że to głośnik jest wadliwy i wymaga wymiany. Team Nexusa już podobno pracuje nad rozwiązaniem tego błędu, możemy się więc spodziewać, że wraz z aktualizacją do Andorida 4.4.1 KitKat Google naprawi ten uporczywy problem.

Ciekawe, czy Google zajmie się też innymi bolączkami gnębiącymi Nexusa 5. Jedną z nich jest jakość zdjęć, która pomimo niezłego sprzętu (jasny obiektyw, optyczna stabilizacja obrazu, sensor Sony IMX179) robi średnie fotografie. Według wielu osób to także problem drzemiący w firmware, nad którym Google musi po prostu popracować.

Źródło


 • http://smartfan.pl Noob

  Z ciekawostek dodam jeszcze, że Nexus 5 nagrywa wideo z dźwiękiem mono – ale już w sieci pojawiła się nieoficjalna łatka, która pozwala na nagrywanie filmów z dźwiękiem stereo (niestety wymaga roota).

 • Tomek_1976

  Najlepszymi testerami są sami użytkownicy, myślę, że jak tylko pojawi się w Polsce to my zdbamy aby wszelkie uwagi trafiły go googla i wyjdzie szybko aktualizacja kitkata. Spodziewam się dobrego telefonu i czekam z niecierpliwością jak Wy.

 • Nazir

  Byłem dziś w Saturn i przedstawiciel LG nie miał żadnego info. kiedy …. znów dadzą ciała jak z N4 i za 6 m-cy będzie premiera i trzeba szybko potem przeceniać bo nie było zainteresowania za 1999 zł. :(

 • wiek

  całe szczęście iż to oprogramowanie a nie wina sprzetu. Podobnie może być z aparatem słysząc iż zdjęcia nie zachwycają, a znając/ czytając o optyce sony która jest bardzo dobra jakość tkwi w sofcie, pozdrawiam. ps. ciekawe kiedy będzie w Polsce kasa leży i się kurzy, a ja czekam i czekam ech

  • http://smartfan.pl Noob

   No co do premiery to coraz bardziej ten termin się oddala, niby miało być w połowie listopada a tu nadal nic. Co do kamery, to też myślę, że to problem z softem a nie ze sprzętem.