Sleep Cycle

Sleep Cycle – inteligentny budzik i analizer snu (recenzja)

Kupując aplikacje w sklepie App Store zastanawiam się zawsze, czy owa appka tak na prawdę będzie mi przydatna. Tym razem było podobnie, czytałem, zastanawiałem się czy Sleep Cycle będzie mi służyć, czy może będą to pieniądze wyrzucone w błoto.  Jak podczas moich testów spisał się ten inteligenty budzik i analizator snu?

Sleep Cycle

Program sam w sobie jest bardzo prosty i ma za zadanie obudzić nas w najlepszym dla nas momencie (czyt. wtedy gdy jesteśmy w fazie snu płytkiego) a co za tym idzie, abyśmy wstali wypoczęci. Aplikacja wykorzystuje wbudowany w nasz iPhonie żyroskop w taki sposób, że im więcej podczas snu się ruszamy, tym nas szybciej obudzi. Wystarczy kliknąć w programie start i położyć telefon blisko naszego ciała, pod poduszkę lub prześcieradło.

Wielu z was pomyśli pewnie: no tak, a gdy ruszam się mocniej podczas snu np. o 5 nad ranem, czy wtedy też nas obudzi – oczywiście że nie. W opcjach programu możemy ustawić budzik oraz przedział czasowy w, którym program może nas obudzić. Wygląda to tak:

Sleep Cycle - ustawianie czasu

Istnieją również inne opcje, jak np. melodia podczas usypiania. Co ciekawe wyłącza się ona gdy przez dłuższy czas nie wykonujemy żadnego ruchu.

Sleep Cycle - melodia, ustawienia

Ciekawą opcją o której warto również wspomnieć, jest sprawdzanie naszego tętna. Po wybudzeniu ze snu zapala się flesz – wtedy musimy przyłożyć nasz palec do obiektywu kamery, a program zapisze nasze tętno w dzienniku. W ten sposób możemy codziennie monitorować nasz puls. Oczywiście w programie mamy masę statystyk, niestety dziś jest moja czwarta noc z programem, więc danych nie jest jeszcze zbyt wiele.

Sleep Cycle - statystyki

Podsumowując, w moim przypadku jak i w wielu innych program sprawdza się znakomicie, bo wstaję bardziej wyspany niż normalnie. Mimo wszystko program nie jest idealny, ponieważ jest dedykowany tylko dla singli i niestety zużywa bardzo sporo energii. Producent zaleca, aby podczas działania programu w nocy – podpiąć go pod ładowarkę.

Obecnie program w sklepie z aplikacjami App Store jest na 6 miejscu najczęściej kupowanych i kosztuje 0.99€. Możecie go pobrać tutaj: iTunes.

7

Good Things

  • bogate statystyki snu
  • łatwiejsze wstawanie z łóżka
  • melodia (kołysanka) do usypiania

Bad Things

  • duże zużycie baterii