Samsung – tablet

SM-P900 – samsungowy tablet z 12.2″ ekranem 2560×1600?

@evleaks to użytkownik Twittera, który wsławił się wieloma przeciekami (jednak w przeciwieństwie do innych źródeł, jego przecieki mają zazwyczaj swoje późniejsze potwierdzenie w rzeczywistości). Tym razem jego doniesienia mówią o tym, że Samsung pracuje nad 12.2″ i 10.1″ tabletami z ekranami o rozdzielczości 2560×1600 pikseli.

Samsung - tablet

Urządzenie o którym wspomina @evleaks jest oznaczone kodem SM-P900. Tablet ma podobno 12.2″ ekran oraz chipset Exynos 5 Octa. Do urządzenia tak jak w serii Note, ma być dorzucany także rysik S Pen. Wyświetlacz w tym gigancie ma mieć zagęszczenie pikseli wynoszące aż 247ppi, więc jak na ekran tych gabarytów – bardzo duże.

Drugi z tabletów, kodowany numerem SM-P600 ma mieć mniejszy, 10″ ekran o rozdziałce 2560×1600 oraz zagęszczeniu pikseli 299ppi. Tym jednak razem we wnętrzu nie kryje się Exynos 5 Octa, lecz Snapdragon 800. @evleaks nie wspomina w tym przypadku o rysiku S Pen.

evleaks - SM-P900 i P-600

Te dwa tablety tak naprawdę nie są już dla nas nowością. Mogliśmy o nich usłyszeć kilka tygodni temu, kiedy to pojawiły się w samsungowej bazie UAProf (User Agent Profile, czyli opis możliwości telefonu w formacie XML). Dodatkową rzeczą jaką wiemy o tych dwóch urządzenia jest to, że mają działać w oparciu o Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Samsung do tej pory wypuścił naprawdę pokaźną liczbę tabletów, m.in. Galaxy Noe 8.0 oraz całą linię Galaxy Tab 3. Niestety nie są to urządzenie z najwyższej półki, którym sporo brakuje do np. googlowskiego Nexusa 10 (produkowanego zresztą przez Samsunga). Wiele wskazuje więc na to, że Samsung chce wypełnić tą lukę w swojej ofercie i wypuścić naprawdę mocne, androidowe tablety, markowane wyłącznie własnym logo.

Niestety nie wiadomo, kiedy Koreańczycy mają zamiar zaprezentować SM-P900 i SM-P600. Najbardziej prawdopodobnym terminem wydają się targi IFA, które na początku września startują w Berlinie. To właśnie tam mamy m.in. zobaczyć Galaxy Note III.

Źródło: Twitter (@evleaks)