Amazon – pierwszy smartfon

Smartfon Amazona ma z przodu aż pięć kamer

Amazon, czyli największy sklep internetowy na świecie, nie ogranicza się wyłącznie do handlu. Firma już od dłuższego czasu tworzy swój własny, mobilny sprzęt, m.in. czytniki e-book oraz tablety. Od po sieci krążą także pogłoski, jakoby Amazon miał spróbować swoich sił również na arenie smartfonów, tworząc swój własny produkt.

Amazon - smartfon w dummy case

Sprzęt, który widzicie na zdjęciach, to właśnie smartfon firmy Amazon. Urządzenie wygląda dość dziwacznie, ale tylko ze względu na fakt, że zostało zakamuflowane w specjalne etui, przez które nie można zobaczyć jego designu. Oczywiście jest to zabieg celowy, bo w ten sposób Amazon chroni swoje prototypy przed zbyt szybkim, przedpremierowym ujawnieniem.

Amazon - smartfon w dummy case, spód

Urządzenie zaskakuje pod względem ilości kamer. Z przodu smartfona Amazon znajduje się ich aż… pięć. Jedna z nich służy do standardowej funkcji, czyli przeprowadzania wideorozmów. Reszta wspomaga obsługę bezokularowego interfejsu 3D. Cztery kamery zostały rozmieszczone w narożnikach urządzenia. Według przecieku są to energooszczędne kamerki działające w zakresie światła podczerwonego. Śledzą one ruch naszej głowy i w odpowiedni sposób dostosowują wygląd interfejsu, który sprawia wrażenie trójwymiarowego.

Amazon - smartfon w dummy case, bok

Oprócz innowacyjnego rozwiązania interfejsu 3D, smartfon Amazona ma także posiadać 4.7″ ekran 720p, 2 GB RAM-u oraz bliżej nieokreślony chipset Qualcomm Snapdragon. Oczywiście jako system będzie tu zmodyfikowany Android, nazwany FireOS (bez dostępu do Google Play).

Debiut smartfona Amazon ma nastąpić na początku czerwca. Oficjalna nazwa tego sprzętu nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja (1.V.2014): Pojawiło się zdjęcie, które rzekomo prezentuje finalny wygląd pierwszego smartfona firmy Amazon.

Amazon - pierwszy smartfon

Jak sami możecie zobaczyć, smartfon nie poraża innowacyjnym designem, jednak mimo wszystko wygląda poprawnie. Według nowych informacji – sprzedaż tego urządzenia ruszy dopiero we wrześniu.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Raczej go nie kupię jak nie kupiłem tabletu od Amazon
    Nie ma w Polsce sklepu to niech spadają z tym swoim sprzętem wykastrowanym

  • Prywatność głupcze

    A ja bym chciał aby producent prawnie zapewnił mnie, że nie umieścił w telefonie żadnych technologii szpiegujących użytkownika. Jeśli zaś chodzi o zbieranie danych statystycznych to ma to być domyślnie wyłączone i tylko dobrowolnie jako opcja będzie można coś takiego sobie włączyć w podziękowaniu za udany model.