Motorola X Phone

Smartfon Moto X potwierdzony, będzie składany w USA

Motorola na swojej stronie potwierdziła istnienie smartfona Moto X. Według CEO firmy, Dennisa Woodside’a, urządzenie ma być w całości zaprojektowane i składane w Stanach Zjednoczonych.

Motorola X Phone

Posiadana przez Google Motorola, chcąc przypodobać się amerykańskiej opinii publicznej chwali się, że ich nowy smartfon będzie w całości tworzony w USA. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o Moto X, który pojawiał się już w wielu wcześniejszych plotkach, m.in. jako Motorola X Phone. Teraz możemy być już pewni, że to urządzenie faktycznie istnieje.

Dennis Woodside, czyli obecny szef Motoroli, niestety nie zdradził żadnych detali, dotyczących specyfikacji smartfona. Nadal nie mamy także pewności, co do wyglądu tego urządzenia (powyższy render, ukazujący Moto X, pochodzi z wcześniejszych plotek, więc nie powinniśmy się nim zbytnio sugerować). W dalszym ciągu nie wiadomo również, kiedy Motorola zamierza zaprezentować Moto X.

Oczywiście Motorola póki co nie ma zamiaru zmieniać swojego globalnego łańcucha dostaw i produkcji. Moto X będzie co prawda wytwarzana w jednej z fabryk w Teksasie, jednak ośrodki produkcyjne w Brazylii i Chinach ciągle będą funkcjonować. Motka nie dysponuje również zaawansowanym zapleczem, pozwalającym na produkcję podzespołów do Moto X. Większość komponentów, jak np. ekran, pamięć, czy też chipset, będzie zamawianych u zewnętrznych (głównie azjatyckich) dostawców, a jedynie montowana w Stanach Zjednoczonych.

Ciekawe, czy Google i Motorola po premierze Moto X zaczną wytykać Apple, że produkuje swoje urządzenia w Chinach, a nie USA, odbierając w ten sposób „chleb” amerykańskiemu podatnikowi.

Źródło: Motorola