YotaPhone – przod i tyl

Smartfon YotaPhone z ekranem E-Ink trafia do sprzedaży

Pierwsze informacje na temat YotaPhone pojawiły się dokładnie rok temu, kiedy to rosyjska firma Yota zaprezentowała rewolucyjny smartfon, wyposażony w dwa ekrany – LCD oraz E-Ink. Finalny produkt nareszcie trafia dzisiaj do sklepów i można go kupić w Rosji oraz niektórych, europejskich krajach.

YotaPhone - przod i tyl

YotaPhone to w zasadzie jedyne tego typu urządzenie na świecie, które łączy w sobie cechy czytnika e-book oraz smartfona. Dwa 4.3″ ekrany – jeden 720p LCD a drugi E-Ink, czynią z tego smartfona sprzęt wyjątkowo funkcjonalny. Wyświetlacz E-Ink, który w zasadzie jest zawsze włączony – wyświetla dla nas wiele przydatnych informacji, jak np. przypomnienia o spotkaniach, otrzymane wiadomości, maile itp. Naturalnie jak każdy standardowy sprzęt z E-Ink, możemy go wykorzystać w roli czytnika elektronicznych wydań książek.

Drugi wyświetlacz, 720p LCD to standard, którego będziemy używać podczas codziennych czynności związanych z wykorzystywaniem smartfona oraz do oglądania filmów, zdjęć, przeglądania stron internetowych, gier itp.

Poza niezwykłym, dwuekranowym zestawem, YotaPhone dysponuje dość standardową specyfikacją. Znajdziemy w nim dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAM, 2100 mAh baterię oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej.

YotaPhone w rosyjskich sklepach powinien pojawić się już jutro, w cenie 19,990 rubli (ok. 1850 zł). Europejczycy na ten sprzęt będą musieli poczekać nieco dłużej, jednak jeszcze w tym miesiącu urządzenie zawędruje także do Austrii, Francji, Hiszpanii i Niemiec, w cenie 499€ (ok. 2100 zł). Yota niestety nie wspomina o polskiej premierze swojego smartfona, więc tak naprawdę nie wiadomo, czy trafi on u nas do oficjalnej sprzedaży.

Źródło