YotaPhone

Smartfon YotaPhone z ekranem E-Ink w grudniu trafi do sklepów

Lepiej późno niż wcale – zaprezentowany pod koniec zeszłego roku nowatorski smartfon z dwoma ekranami (LCD i E-Ink), model YotaPhone, nareszcie pojawi się w sklepach.

YotaPhone

YotaPhone został stworzony w Rosji, przy współpracy z singapurską firmą Hi-P. Urządzenie z przodu ma 4.3″ ekran LCD o rozdzielczości 720p (720 x 1280 pikseli), a z tyłu wyświetlacz E-Ink o przekątnej 4.3″. Obydwa ekrany są chronione przez szkło Gorilla Glass, więc potencjalni użytkownicy nie muszą się zbytnio martwić o ich zarysowanie.

Wewnątrz sprzętu siedzi dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAM’u oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia kartą microSD). Ten nowatorski smartfon zasila bateria, której pojemność wynosi 2100 mAh. Jak widzicie na zdjęciu, YotaPhone działa w oparciu o system Android. Oprócz tego mamy tu łączność LTE oraz 12 MP kamerę główną i kamerkę 720p z przodu.

Szkoda, że Rosjanie dopiero rok od premiery wprowadzają swój produkt do sklepów. Jestem jednak pewien, że na takie połączenie czytnika e-booków i smartfona  znajdzie wielu chętnych. Zresztą – w sieci nie raz można znaleźć użytkowników, którzy szukają smartfona, który będzie m.in. pełnił rolę czytnika książek. YotaPhone został stworzony właśnie do takiego zadania.

Niestety w tej chwili nie wiadomo, ile YotaPhone ma kosztować. Pewne jest jedno – sprzęt już w przyszłym miesiącu, jeszcze przed świętami pojawi się w sklepach.

Źródło


  • Johan

    Nie muszą się śpieszyć. Jeśli istotnie chcą 2000,-zl za to urządzenie to są bardzo naiwni. Coś im po głowie chodziło ale schrzanili ostateczny projekt. Na ten sam materiał mam lepszy projekt ale cierpliwie poczekam aż ten projekt wyrżnie w glebę.

    Kapcia się rozjezdża w pionie