BlackBerry 10 L-Series

Smartfony BlackBerry 10 serii L & N – zdjęcia, wideo i garść informacji

Za sprawą portali CrackBerry i BlackBerryItalia, w sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania wideo, demonstrujące smartfony BlackBerry 10 serii N oraz L.

BlackBerry 10 L-Series


Research in Motion już od dłuższego czasu nie prezentowało żadnych, nowych smartfonów. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty, system BlackBerry 7 to przestarzałe rozwiązanie, które wymaga „powiewu świeżości”. RIM, by ratować swoją sytuację na rynku smartfonów, tworzy BlackBerry 10 oraz nowe smartfony, oparte właśnie o ten najnowszy system.

Research in Motion planuje dwie, nowe serie smartfonów. Pierwsza, seria L – będzie oparta o ekrany dotykowe, natomiast seria N, to smartfony z pełnymi klawiaturami QWERTY. Urządzenia możecie podziwiać w poniższej galerii, do czego gorąco zachęcam.

Kilka zdjęć, które mogliście obejrzeć powyżej, to jednak nie wszystko. Portal BlackBerryItalia dotarł do filmów wideo, przedstawiających samouczki systemu BlackBerry 10. Nagrania przedstawiają głównie działanie gestów w obsłudze BB 10. Filmy może i nie są zbyt dobrej jakości, ale za to pozwalają na zaznajomienie się z systemem i jego nowymi funkcjami. Po ich obejrzeniu muszę przyznać, że RIM chyba w końcu obiera właściwy tor dla swojego systemu, który może wreszcie zacznie konkurować z Android oraz iOS.

Aktualizacja: Z powodu wygaśnięcia poprzednich filmów, wstawiam nowe, które równie dobrze prezentują system BB 10.

Źródło: CrackBerry, BlackBerryItalia