NokiaWP7

Smartfony Nokii z Windows Phone 7 już wkrótce

Pojawiła się oficjalna informacja odnośnie zmiany strategii firmy Nokia. Teraz już wiemy, że Nokia zacznie współpracę z Microsoftem.

Nokia z WP7

Ostatnio było już głośno o tym, że Nokia może planować zmianę swojej strategii i zaadaptowanie jakiegoś mobilnego systemu na swoje słuchawki. Wzbudziło to powszechne obawy u operatorów sieci komórkowych, bo według nich – gdyby Nokia wybrała Android, skończyło by sę to na światowym monopolu tego systemu. Wszyscy opowiadali się albo za pozostaniem przy Symbianie, albo za zaadaptowaniem systemu Windows Phone 7.

Dzisiaj oficjalnie oby dwie firmy (Microsoft i Nokia) ogłosiły, że zaczynają współpracę między sobą. Okazuje się, że nie będzie to współpraca jednostronna, Nokia nie będzie jedynie biorcą systemu od Microsoft. Fiński gigant zapewnił sobie tez wpływ na to, jak w przyszłości będzie wyglądać Windows Phone.

Giełda na tę nowinę nie zareagowała zbyt dobrze, kurs akcji Nokii spadł dość mocno po ogłoszeniu nowych planów, oto wykres:

Nokia - notowanie giełdowe

Osobiście uważam, że nowe plany Nokii to dobra decyzja, fiński gigant od dłuższego czasu traci rynek, a jego Symbian jest systemem, który nie potrafi aż tak szybko się przekształcać i reagować na nowe trendy, jak Android, iOS, czy Windows Phone 7.

Microsoft ze swoim Windows Phone 7 też potrzebuje „świeżej krwi”, bo wkrótce zostanie w tyle za Google i Apple. Związanie się Nokii i Microsoftu to piękne „małżeństwo z rozsądku”, które może przynieść wielkie korzyści obu stronom.

Pozostaje nam czekać na pierwsze telefony Nokii z systemem Microsoftu – Windows Phone 7, być może zobaczymy już jakieś na Mobile World Congress w Barcelonie?

Źródło: pocketnow.com