Oppo N-Lens N1 – obiektyw kamery

To smartfony Oppo jako pierwsze będą wyposażone w kamerę MEMS

Oppo, czyli chiński producent smartfonów, który stawia swoje pierwsze kroki na rynku europejskim – najprawdopodobniej zaprezentuje pierwsze tego typu urządzenie, zaopatrzone w kamerę MEMS.

Oppo Find 5

Dokładnie tydzień temu portale technologiczne obiegła informacja, jakoby to LG Nexus 5 miał być pierwszym na świecie smartfonem, wyposażonym w kamerę MEMS. Wiadomość była o tyle elektryzująca, że MEMS jest modułem kamery, posiadającym ultraszybki autofokus i specjalne algorytmy, które z całej serii zdjęć – tworzą jedno, doskonałej jakości. Dzisiaj producent kamer opartych o technologię MEMS, firma DigitalOptics, przyniosła kres wszystkim nexusowym plotkom:

„W internecie pojawiały się spekulacje na temat tego, kto jako pierwszy przyniesie na mobilny rynek wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą kamera MEMS. W zeszłym tygodniu kilka blogów technologicznych informowało, że w MEMS będzie  zaopatrzony inny smartfon niż w rzeczywistości. Te raporty były nieprecyzyjne.”

Teraz wiemy już, że to Oppo zamówiło pierwszą partię modułów MEMS, jednak Chińczycy nie poinformowali jeszcze, jakie urządzenie z ich stajni będzie wyposażone w tą technologię. Nie wiemy też, kiedy Oppo ma zamiar pokazać taki smartfon. Mimo wszystko zamówienie pierwszej partii kamer MEMS świadczy o tym, że Oppo już zaprojektowało takie urządzenie i rusza z jego produkcją. Jego prezentacja może się więc odbyć jeszcze w tym roku. Zresztą, przecież ta firma niedawno pokazała model N1, w którym wielki nacisk położono na kamerę. Nie ma się więc co dziwić, że Oppo chce pójść w tym kierunku jeszcze dalej.

Źródło: DigitalOptics


  • artur

    czytałem dzis na telchina.pl że pierwsza partia oppo n1 sprzedała się w niecałą sekundę.
    Naprawdę ciekawy telefon

    • http://smartfan.pl Noob

      To świetny smartfon, więc nie ma się co dziwić. Szkoda tylko, że zamiast Snapdragona 800 siedzi tam Snapdragon 600.