Samsung Intel Inside

Smartfony Samsunga z układem Intel Atom już wkrótce?

Koreańskie źródła doniosły, że Samsung przygotowuje się do zaprezentowania światu nowych smartfonów, których sercem ma być jeden z najnowszych chipsetów Intela – Atom Z3500, którego znamy również pod nazwą Moorefield.

Samsung Intel Atom

Rzeczony układ zaprezentowany został przez Intela na tegorocznych targach Mobile World Congress. Jest to chipset oparty o 64-bitową architekturę i posiada cztery rdzenie taktowane z częstotliwością 2,3 GHz. Wszystko  wskazuje jednak na to, że Samsung ograniczy tę wartość jedynie do 1,7 GHz w celu obniżenia potencjalnego zużycia baterii oraz uniknięcia nadmiernego przegrzewania się smartfona. Należy się oczywiście spodziewać, że telefon Samsunga z układem Intel Atom Z3500 nie będzie urządzeniem z najwyższej półki, a na jego pokładzie pracować będzie system operacyjny Android.

Co ciekawe, koreańska witryna DDaily potwierdziła, że Intel chcąc zachęcić Samsunga do zaprojektowania urządzenia z układem Atom Z3500, obniżył jego cenę do $7 za sztukę, która w przybliżeniu wynosi prawie tyle, co koszty jego produkcji. Dla porównania, chipsety z tak zwanej „wyższej półki” kosztują około $20.

Taki ruch ze strony południowokoreańskiego producenta jest nieco zaskakujący, gdyż pamiętamy, że do tej pory Samsung korzystał z układów Qualcomm Snapdragon oraz produkowanych przez siebie systemów SoC o nazwie Exynos. Argumentem przemawiającym za zastosowaniem chipsetu Intela jest jego bardzo niska cena, więc Samsung będzie mógł poszerzyć ofertę budżetowych smartfonów o te, oparte o Intel Atom Z3500.


  • regoat

    wiadodmo ze samsunga na wszystko i wszedzie, bedzie mial i intela