Smartfony z serii LG L II wkrótce dostaną wsparcie dla funkcji KnockON

Dr. Jong-seok Park, czyli CEO LG Electronics Mobile Communications Company poinformował, że dostępną obecnie jedynie we flagowych smartfonach LG funkcję KnockON, już wkrótce dostaną także posiadacze smartfonów z serii L II.

LG G2 - KnockON

LG swojego flagowca G2 naszpikowało całą masą technologicznych rozwiązań, z których kilka może budzić zazdrość posiadaczy innych, konkurencyjnych smartfonów. Jedną z takich funkcji jest KnockON, dzięki której przycisk Power w naszym smartfonie staje się zbędny. KnockON wykorzystuje sensory naszego urządzenia, które wyczuwają puknięcia w ekran. Aby uruchomić LG G2 nie trzeba wcale wciskać żadnego przycisku. Wystarczy, że pukniemy w powierzchnię ekranu dwa razy, a włączy się on samoistnie. Za pomocą KnockON można też wyłączać urządzenie. Demonstrację tej funkcji możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo.

Jeśli powyższa funkcja wam się podoba a jesteście posiadaczami smartfona LG z serii L II (np. Swift L5 II, L7 II lub L9 II) to możecie być pewni, że wasze urządzenie wraz ze styczniową aktualizacją dostanie KnockON. Szefostwo LG, które stara się promować interfejs LG UX, już w styczniu dostarczy KnockON do całej serii L II.

Funkcja Knock jest utożsamiana z LG UX i jest świetnym przykładem na to, co się dzieje, kiedy najnowszą technologię sprzęgniemy z myśleniem ukierunkowanym na konsumenta. Nikt do tej pory nie myślał, że przycisk Power można udoskonalić, do czasu, aż nasi inżynierowie przeistoczyli cały ekran smartfona w przycisk Power. – Dr. Jong-seok Park, Prezes i CEO, LG Electronics Mobile Communications Company

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że LG wyda stosowną aktualizację bez zbędnych opóźnień i wszyscy faktycznie będą się mogli cieszyć z KnockON już w styczniu 2014.


  • Wolny

    PUK PUK i to ma ulatwic zycie

    PUK PUK,,,
    czy to sluzby specjalne wydzial inwigilacji?

    O zgrozo !!!
    Czyli telefon non stop wlasciwie jest wlaczony.
    DO dego brak wyjmowanej baterii.
    PERMANENTNA INWIGILACJA.
    Toz to rozwizania nie nastawione na konsumenta ale na sluzby iich latwosc inwigilacji.

    Niebawem wszystkie sprzety beda mialy tz „internet rzeczy” moja pralka bedzie sie kontaktowala z lodowka a ja bede mial problem,,,z malymi mikserkami.

    Normalnie film Ja robot mi sie przypomina, sami do domu zabieramy mikrofon, kamere i lokalizator licencjonowane przez sluzby, sami zakladamy smycz i kaganiec.
    Ksiazka ”
    Nowy lepszy swiat” byla prorocza

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Coś w tym jest, chociaż całe szczęście Android to system otwarty którego kod ciągle wertuje masa „wolnych” programistów. Jeśli pojawiłoby się w nim coś niepokojącego to wszyscy byśmy się o tym dowiedzieli. Mimo wszystko muszę przyznać rację, że dzisiejsze mobilne technologię stwarzają idealne podwaliny do permanentnej inwigilacji.

    • Marcel Jóźwiak

      Mi się ta funkcjonalność akurat podoba i brakuje mi jej w moich urządzeniach. Jeśli natomiast łudzisz się, że bez niej było Cię jakoś trudniej inwigilować to jesteś w błędzie…

      Teraz gdy każdy z nas nosi przy sobie mikrofon z nadajnikiem (zwykle również kamerą albo dwoma, gpsem etc…) to osoby z odpowiednią wiedzą i zapleczem mogą się o nas dowiedzieć wszystkiego. Całkiem ładną pracę wykonują „dobrzy” hakerzy którzy szukają dziur w oprogramowaniu i je publikują, niejako wymuszając na dostawcach łatanie oprogramowania. Otwartość androida w tym pewnie pomaga. Ale wciąż w dużej mierze smartfony opierają się na zamkniętym oprogramowaniu (nakładki, sterowniki) które trudniej „skontrolować”, a i nie zdziwiłbym się, gdyby miały celowo zaimplemetowane backdoory dla odpowiednich służb…
      Zresztą ja i tak ciągle się zastanawiam czy osobiście wolę mieć pełną prywatność czy skuteczniejszą ochronę przeciw takim niespodziankom jak ostatnio w Rosji…