Firefox OS

Smartfony ZTE z Firefox OS jeszcze w tym roku pojawią się w Europie?

Cheng Lixin, czyli szef amerykańskiego oddziału ZTE zdradził, że ten chiński producent jeszcze w tym roku wypuści pierwsze smartfony, zaopatrzone w Firefox OS.

Firefox OS

ZTE oraz znana głównie dzięki swojej przeglądarce internetowej firma Mozilla, są na dobrej drodze, aby wypuścić pierwsze urządzenia z systemem Firefox OS. Smartfony mają zadebiutować w Brazylii, a potem pojawić się także w Europie. Podobno już trwają rozmowy z trzema, europejskimi operatorami, którzy mają wdrożyć u siebie słuchawki. Niestety nie wiadomo, o jakich operatorów chodzi. Jak twierdzi Cheng Lixin, urządzenia pojawią się jeszcze w tym roku.

Jay Sullivan, wiceprezes działu produktów w Mozilli ujawnił, że firma prowadzi prace z chińskim TCL (właściciel marki Alcatel One Touch), ZTE oraz Qualcomm nad stworzeniem urządzeń opartych o Firefox OS. Szef TCL, Tomson Li Dongsheng również potwierdził, że firma dogadała się z Mozillą.

Jakich smartfonów możemy się spodziewać podczas debiutu Firefox OS? Będą to budżetowe urządzenia, które mają trochę „nadgryźć” dominującą pozycję Androida. Sam jestem ciekaw, czy Mozilli się to uda. Zresztą, im większa konkurencja na rynku mobilnym, tym lepiej dla nas, konsumentów – warto więc za to trzymać kciuki.

Źródło: GSMArena