ZTE-6-calowe-Windows-Phone-logo-0

Smartfony ZTE z 6″ ekranem Full HD i systemem Windows Phone

Chiński producent, firma ZTE też chce najwyraźniej dołączyć do grona producentów urządzeń z ekranami 1080p. W Chinach pojawiły się zdjęcia, przedstawiające 6-calowe smartfony ZTE z systemem Windows Phone.

ZTE 6-calowe smartfony Windows Phone

Trzeba przyznać, że zdjęcia wyglądają dość wiarygodnie. Według wstępnych informacji, ekrany w smartfonach przedstawionych na zdjęciach mają dokładnie 5.9-cala i rozdzielczość Full HD. Powstaje pytanie, jaki producent wyświetlaczy produkuje je w wielkości 5.9-cala i rozdzielczości 1920×1080 pikseli?

Smaczku dodaje fakt, że przecież system Windows Phone 8 wspiera maksymalnie rozdzielczość HD. Czyżby więc prezentowane urządzenia były wczesnymi prototypami? Miejmy nadzieję, że Microsoft nie zostanie w tyle, przecież na rynku już pojawiają się urządzenia z ekranami Full HD – dlaczego więc Windows Phone 8 nie miałby wspierać właśnie takiej rozdziałki?

Ciekawe, czy ZTE faktycznie ma zamiar w najbliższym czasie zaprezentować jakieś urządzenia, które będą konkurować z takimi smartbletami, jak HTC J butterfly, Samsung Galaxy Note II, czy też Oppo Find 5. Miejmy tylko nadzieję, że jeśli tego typu słuchawki się pojawią, to nie będą sprzedawane tylko na teranie Chin, lecz także w Europie.

Źródło: Weibo, GSMInsider