Samsung Galaxy Gear – limonkowa zieleń

Smartwatch Galaxy Gear – współpracownik i kompan Note 3

Oprócz smartbletu Galaxy Note 3 Samsung pokazał także sprzęt, który został stworzony aby współpracować z tym urządzeniem (i nie tylko), a mianowicie inteligentny zegarek Galaxy Gear. Co dzięki niemu zyskujemy?

Samsung Galaxy Gear - limonkowa zieleń

Galaxy Gear nie ma aż tak dużego wyświetlacza, jak mówiły niezliczone plotki. Urządzenie wyposażono w 1.63″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Wewnątrz siedzi 4GB pamięci użytkownika, 512MB RAM oraz jednordzeniowy 800MHz procesor. Gear zasila bateria o pojemności wynoszącej zaledwie 315mAh, jednak według koreańskiego giganta – starcza ona na około 24-godzinne użytkowanie.

Samsung reklamuje Galaxy Gear jako „idealnego kompana dla Twojego Note 3”, dlaczego? Galaxy Gear może nam zagwarantować bardzo łatwy dostęp do powiadomień i innych funkcji, jednak jego kompatybilność ograniczono wyłącznie do produktów z serii Galaxy (na starcie jedynie z Note 3 i Note 10.1 w edycji 2013). Zegarek może wyświetlić nam nadchodzące wiadomości, połączenia, e-maile, alarmy itp. Gear potrafi też pokazać treść np. wiadomości SMS czy e-maili, więc aby je odczytać nie będziemy musieli nawet sięgać do kieszeni po smartfona. Jeśli jednak np. w trakcie czytania wiadomości zdecydujemy się, aby wyświetlić ją na Note 3 – wystarczy, że wyciągniemy urządzenie z kieszeni i odblokujemy, a od razu pokaże nam widzianą na Gear wiadomość.

Samsung Galaxy Gear - zestaw, kolory

Dzięki funkcji S Voice będziemy mogli za pomocą poleceń głosowych wykonywać wiele czynności, np. rozpocząć rozmowę telefoniczną, wykonać zdjęcie, odebrać połączenie itp. Co ciekawe, przez zegarek można także rozmawiać – w zapince paska znajduje się głośnik, który podczas rozmowy przykładamy do ucha. Oczywiście jest tam także mikrofon (a nawet dwa, w tym jeden do redukcji szumów otoczenia), więc rozmowa telefoniczna przebiega zupełnie zwyczajnie (tyle, że na ulicy będziemy wyglądać jak agent 007).

Samsung świetnie też przemyślał blokowanie smartfona. Jeśli jesteśmy wyposażeni z Galaxy Gear i oddalimy się od zsynchronizowanego urządzenia na 1.5 metra, to smartfon automatycznie się zablokuje.

Samsung Galaxy Gear - kolory

Oczywiście smartwatch nie byłby smartwatch’em, gdyby nie jego samodzielne funkcje, działające niezależnie od smartfona. Jak to bywa w przypadku zegarka, jest on nam w stanie… wskazać aktualną godzinę. Oprócz tej zaawansowanej funkcji możemy też zlokalizować nasz smartfon i kontrolować odtwarzanie muzyki. Galaxy Gear może też zadbać o nasze zdrowie, gdyż zegarek za pomocą appki S Health monitoruje nasze „fizyczne wyczyny” przy pomocy krokomierza i pulsometru.

W Galaxy Gear nie zabrakło też 1.9MP kamery BSI z autofokusem, która mieści się na górnym pasku urządzenia. Robienie zdjęć jest proste – wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie a potem dotknąć jego powierzchni, a zdjęcie zostanie natychmiast wykonane. Fotografie mogą być oczywiście udostępniane przez sieci społecznościowe lub wiadomości MMS. Kamerka daje także możliwość nagrywania filmów w jakości 720p.

Samsung dla zegarka stworzył też sklep z aplikacjami, gdzie na starcie będzie ich około 70. Najważniejsze to:

 • Banjo: agregator społecznościowy
 • Evernote: tworzenie i zapisywanie w chmurze notatek
 • Glympse: udostępnianie geolokalizacji
 • eBay: serwis aukcyjny
 • Line: wiadomości
 • MyFitnessPal: trening i dieta
 • Path: sieć społecznościowa
 • Pocket: aplikacja „read-it-later (odczytaj to później)”
 • RunKeeper: monitoring ćwiczeń fizycznych
 • TripIt: organizer wycieczek
 • Vivino Wine Scanner: pozwala na rozpoznawanie wina na podstawie zdjęcia butelki (ciekawe, czy zadziała w Lidlu albo Biedronce)

Gdyby kogoś interesowały gabaryty i waga, smartwatch mierzy (nie licząc paska) 36.8 x 56.6 x 11.1 mm i waży 73.8g. Sprzęt trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 299$ (ok. 980 zł).

Zegarek Samsung Galaxy Gear możecie jeszcze lepiej zobaczyć na poniższym wideo, który nagrała redakcja portalu Engadget. Niestety osoba mówiąca o sprzęcie posługuje się językiem angielskim, jednak nawet bez jego znajomości z filmu można się sporo dowiedzieć.

Źródło: Samsung