Smarty Ring

Smarty Ring, czyli inteligentny pierścień – już w przyszłym roku powinien trafić do sklepów

Do inteligentnych zegarków i okularów wkrótce może dołączyć kolejny rodzaj urządzenia, który nosimy na swoim ciele – Smarty Ring, czyli inteligentny pierścień. Nowy gadżet ma szansę stać się najmniejszym akcesorium, które możemy sparować ze swoim smartfonem. Co ta inteligentna biżuteria może nam zaoferować?

Smarty Ring

Pierścień, który widzicie na grafikach ma mierzyć 13 mm szerokości i 4 mm grubości. Za pomocą Bluetooth 4.0 ma się on łączyć z naszym smartfonem (opartym o iOS lub Android) i wyświetlać aktualny czas oraz ikonki, które będą nas informować o aktualnych zdarzeniach (nadejście SMS, maila, połączeniu telefonicznym, alarmie itp.). Sprzęt ma także stanowić pilot zdalnego sterowania do naszego odtwarzacza audio, za pomocą którego będzie można nawigować po utworach i zmieniać natężenie głośności. Inne funkcje, to odrzucanie / odbieranie połączeń oraz robienie zdjęć (Smarty Ring może działać jako wyzwalacz migawki).

Smart Ring - ładowarka

Pierścień ma być zasilany 22 mAh baterią, a jego ładowanie będzie się odbywało bezprzewodowo, na specjalnie do tego celu stworzonej ładowarce (widocznej powyżej). Oczywiście jak przystało na jednolity pierścień, urządzenie jest wodoszczelne.

Smart Ring - na palcu

Według przyszłych twórców tego sprzętu, ma ono działać nawet w odległości do 30 metrów od naszego smartfona. W sklepach z aplikacjami App Store oraz Google Play ma być dostępny specjalny program, który pozwoli zmieniać profile Smarty Ring, ustawiać strefę czasową, zmieniać jasność ekranu i głośność pierścienia oraz przypisać wbudowanym w pierścień przyciskom specjalne funkcje (np. szybkie wybieranie jakiegoś numeru). Całość będzie zbudowana ze stali chirurgicznej.

Smart Ring - przyciski

Jeśli jesteście zainteresowani Smarty Ring to niestety muszę Was zmartwić, bo w tej chwili nie ma jeszcze nawet działającego prototypu tego urządzenia. Obecnie osoby zgromadzone wokół projektu zbierają na jego realizację fundusze, poprzez portal crowdfundingowy Indiegogo.

Smart Ring - zegarek

W chwili kiedy piszę ten tekst na projekt zebrano już prawie 200,000$. Osoby z nim związane obiecują, że pierwsze dostawy Smarty Ring ruszą już w kwietniu przyszłego roku. Czy 8 miesięcy wystarczy na stworzenie i wypuszczenie tego produktu do sklepów? Miejmy nadzieję, że tak, bo wstępnie zakładana kwota na start projektu wynosiła zaledwie 40,000$ i została już dawno przekroczona. Ile za Smarty Ring będzie trzeba zapłacić? Cena sklepowa najbardziej wypasionej wersji pierścienia ma kosztować 175$, podczas gdy najtańsza z najprostszymi funkcjami zaledwie 50$.