Sonim XP7

Sonim XP7 – wytrzymały smartfon z LTE

Sonim, czyli dość znany producent odpornych na uszkodzenia smartfonów, zademonstrował swój kolejny produkt – model Sonim XP7. Sprzęt jest ciekawy m.in. z tego względu, że na swoim pokładzie nie tylko posiada system Android 4.4 KitKat, ale także moduł łączności 4G LTE. Według producenta model XP7 to w tej chwili najbardziej odporny smartfon z LTE.

Sonim XP7

Sonim XP7 w kwestii odporności ma się czym pochwalić, bo dysponuje certyfikatem IP68 (całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu i wodoszczelność na ciągłe zanurzenie na głębokości do 1 metra). Sprzęt jest też odporny na upadki z wysokości do 2 metrów (pod każdym kątem). Oczywiście obudowa czyni smartfon niewrażliwym na ekstremalne ciepło oraz zimno (działa w temperaturach od -20° do nawet 55°). Firma Sonim dodatkowo ubezpiecza smartfon na okres 3 lat (ubezpieczenie obejmuje także przypadkowe uszkodzenia).

Sonim XP7 - 2

W kwestii specyfikacji, Sonim XP7 posiada całkiem niezłe bebechy. Mamy tu chip Snapdragon 400, z czterema 1.2 GHz rdzeniami oraz 1 GB RAM i 16 GB pamięci na dane. Ekran w smartfonie ma wielkość 4″ i rozdzielczość WVGA. Sporą zaletą urządzenia jest fakt, że powierzchnia dotykowa działa nawet wtedy, gdy mamy na dłoniach rękawiczki. Sonim chwali się, że ekran jest czytelny nawet w bardzo jasnym świetle dnia.

Co do kamer, są tu 8 Mpix (nagrywanie 1080p) oraz 1 Mpix. Smartfon posiada także duży, 19 mm głośnik, który potrafi grać z natężeniem nawet 103 dB. Fizyczne wymiary Sonim XP7, to 137 x 72.1 x 20.8 mm, natomiast waga wynosi aż 290 gramów.

Sonim XP7 na pewno może się pochwalić baterią, która ma pojemność aż 4800 mAh. Tak wielkie zasoby energii pozwalają smartfonowi na wytrzymanie 1000 godzin w stanie czuwania (prawie 42 dni) oraz 40 godzin rozmów.

Sonim swój smartfon ma zamiar sprzedawać w cenie 578$ (ok. 1940 zł). Urządzenie pojawi się w sklepach dopiero w marcu 2015 roku. Czy sprzęt trafi do Polski? Szczerze wątpię, aby XP7 pojawił się u nas u oficjalnych dystrybutorów.