Sony C3

Sony C3 – pierwszy smartfon Sony z chipem Mediatek?

Wiele wskazuje na to, że Sony już wkrótce pokaże swój pierwszy, wyposażony w chipset Mediatek, budżetowy smartfon – Sony C3. Co o nim w tej chwili wiemy i czy urządzenie pojawi się kiedykolwiek w Europie?

Sony C3

Sony C3

Kilka miesięcy temu pisałem Wam, że Sony planuje wyprodukować swoje pierwsze, niedrogie smartfony, działające w oparciu o chipy Mediatek. Okazuje się, że Japończycy dość szybko wprowadzają swoje plany w życie, gdyż już opracowali pierwsze urządzenie z układem MTK – smartfon C3.

Według Chińczyków, urządzenie już wkrótce pojawi się na ich rodzimym rynku. Sony C3 będzie podobno w stanie konkurować z tanimi produktami takich firm, jak np. Xiaomi, ZTE, czy też Huawei. Według skąpych informacji, jakie można w tej chwili znaleźć w sieci, Sony C3 działa w oparciu o czterordzeniowy, 1.5 GHz chip Mediatek MT6589T. Niestety nikt nie wie, kiedy Sony oficjalnie go zaprezentuje i jaka będzie jego cena.

Czy C3 ma szansę na to, aby kiedykolwiek pojawić się w Polsce? Tego oczywiście do dnia premiery nie będzie wiadomo. Osobiście wątpię jednak, że Sony kiedykolwiek wypuści C3 w naszym kraju. Dla tego japońskiego producenta rynek europejski jest miejscem, gdzie można sprzedawać albo urządzenia z wyższej półki, albo te z co najmniej średniej. Najwięksi producenci traktują rynek budżetówek trochę „po macoszemu”. To m.in. właśnie dlatego skrzydła u nas rozwijają tacy importerzy chińszczyzny, jak Manta, Kiano, Shiru, Modecom itp. Sony w tej chwili sprzedaje w Europie (jeśli chodzi o urządzenia budżetowe) jedynie model Xperia Tipo. Szczerze mówiąc fajnie by było, gdyby Japończycy zdecydowali się mocnej „uderzyć” w segment najtańszych smartfonów. Z pewnością byłoby to bardzo korzystne dla konsumentów.

Źródło: Gizchina