Sony C530X HuaShan

Sony C530X HuaShan – kolejny smartfon japońskiego producenta

W sieci pojawił się zdjęcia kolejnego „średniaka” ze stajni Sony. Smartfon wyposażono w system Android 4.1.2 Jelly Bean oraz dwurdzeniowy procesor Krait.  Co jeszcze o nim wiemy?

Sony C530X HuaShan

Urządzenie, które widzimy na zdjęciach, swoim designem dość mocno przypomina zaprezentowany na CES 2013 supersmartfon Xperia Z. Oczywiście specyfikacja tego modelu nie jest tak mocna, jak w Z – jednak jak na smartfon ze średniej półki i tak daje radę. C530X HuaShan na swoim pokładzie ma dwurdzeniowy chipset Qualcomm MSM8960T, z CPU Krait o taktowaniu 1.7 GHz i GPU Adreno 320. Chipset wspiera także łączność LTE.

Niestety nie znamy dokładnych parametrów tego urządzenia, jednak według benchmarków – jest ono wyposażone w ekran o rozdzielczości HD 720p. Od dość mocnej specyfikacji – dość mocno odstaje kamera, która według przecieków ma zaledwie 5 MP.

W tej chwili niestety nic nie wiadomo nt. ceny oraz daty prezentacji C530X (którego handlowa nazwa będzie zapewne zupełnie inna). Najbardziej prawdopodobnym terminem, kiedy możemy oficjalnie zobaczyć słuchawkę – wydają się być targi MWC 2013, które startują za niecały miesiąc.

Źródło: GSMArena