Sony Xperia Sirius D6503

Sony D6503 Sirius – pierwsze przykładowe zdjęcia wykonane tym smartfonem?

Sony nie ma ostatnio szczęścia do utrzymywania swoich sekretów w tajemnicy. Pomimo wprowadzania coraz bardziej rygorystycznych wskazówek, dotyczących sprzętów prototypowych (jak np. zakaz uruchamiania benchmarków), do sieci i tak przedostają się informacje na temat niezaprezentowanego jeszcze smartfona Japończyków, modelu D6503 Sirius.

Sony Xperia D6503

Tak naprawdę do końca nie wiemy, czym jest D6503 Sirius. Wiele wskazuje na to, że ma to być delikatnie odświeżony następca Xperii Z1, który swoją oficjalną premierę będzie mieć podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie (24-27 lutego). Dzięki jednemu z użytkowników forum XDA-Developers już wcześniej docierały do nas zdjęcia, przedstawiające to nowe urządzenie.

Według stanu naszej aktualnej wiedzy, Xperia D6503 Sirius posiada 20.7 MP kamerę, która powinna robić podobne zdjęcia do tych, przechwyconych Xperią Z1. Czy tak jest faktycznie? Możecie się o tym przekonać oglądając fotografie w dwóch, poniższych galeriach. W każdej z nich umieszczono dwie podobne fotografie – jedną wykonaną Xperią D6503 Sirius a drugą Xperią Z1.

Według użytkownika XDA-Developers, który wykonywał te zdjęcia, zostały one zrobione przy pomocy trybu Superior Auto Mode. Dodatkowo zdjęcie biurka było wykonywane ze wspomaganiem flesza LED.

Niestety z dwóch zdjęć jest bardzo ciężko wywnioskować, czy D6503 Sirius robi lepsze fotografie niż Xperia Z1. Można jednak zauważyć, że zdjęcia D6503 Sirius posiadają nieco mniej szumów, niż te z Xperii Z1. Ciekawe, czy ewentualne zmiany są spowodowane udoskonalonym hardware, czy może poprawkami wprowadzonymi w obszarze software. O wszystkim dowiemy się podczas MWC 2014.

Aktualizacja (10.II.2014): Do zestawu przykładowych zdjęć wykonanych Xperię D6503 Sirius doszły także zrzuty ekranu, prezentujące interfejs kamery tego urządzenia. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak wygląda obsługa filmów 4K w tym smartfonie oraz takie aplikacje jak Creative Effect oraz Timeshift.

Na screeny łakomym wzrokiem mogą też popatrzeć posiadacze smartfonów Xperia Z1 Compact, Xperia Z1 oraz Xperia Z Ultra, bo nowy interfejs kamery wraz z aktualizacją do Androida 4.4.2 pojawi się także u nich.

Dodatkowo możemy też zobaczyć, jak w Sirius wyglądają poszczególne opcje, dotyczące ustawiania jakości przechwytywanego wideo oraz robionych zdjęć.

Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, to jak sami widzicie – Sirius jest w stanie nagrywać nawet w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 fps (co jest pewnym udoskonaleniem w porównaniu do Xperii Z1, która nagrywała „tylko” w 1080p i 30 fps). Dodatkowo widzimy tu, że sprzęt potrafi wykonać zdjęcia nawet w pełnym trybie 20.7 MP. Dla entuzjastów fotografii udostępniono też tryb manualny.

Aktualizacja (13.II.2014): Kolejny flagowiec Sony, model D6503 Sirius pojawił się znowu, na długo przed oficjalną prezentacją. Tym razem na ponad dwuminutowym nagraniu wideo możemy zobaczyć jak działa interfejs użytkownika oraz zainstalowany na tym smartfonie system Android 4.4 KitKat.

Aktualizacja (14.II.2014): Im bliżej premiery tym pojawia się więcej materiałów dotyczących D6503 Sirius. Dzisiaj możemy oglądać Sirius na dwóch zdjęciach. Pierwsze z nich przedstawia Sirius w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Sony Sirius D6503 - biała i czarna

Sony Sirius D6503 – biała i czarna

Dużo ciekawsze od pierwszego jest drugie zdjęcie, które obnaża spore gabaryty Sirius.

Sony Sirius D6503 obok Xperia Z1 i Xperia Z

Od lewej: Sirius D6503, Xperia Z1 oraz Xperia Z

Widzimy na nim, że pokazana ze skrajnej lewej strony Xperia Sirius jest z całego trio największa. Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że Sirius ma co prawda mieć 5.2″ ekran, jednak to i tak nie tłumaczy takich gabarytów sprzętu. Dla porównania LG G2, który też ma 5.2″ ekran – jest nawet mniejszy niż Xperia Z1. Sony chyba musi poważne popracować nad zmniejszeniem ramek w swoich smartfonach.

Aktualizacja (17.II.2014): Jak się zapewne spodziewacie – Sirius po raz kolejny pojawił się w sieci, tym razem na długim, ponad 12-minutowym filmie. Nagranie dość dokładnie przedstawia wygląd sprzętu oraz jego software.