Sony Xperia Z2 Ultra – przedsmak

Sony daje nam przedsmak swojego nowego phabletu

Wczoraj, tuż przed applowską prezentacją systemu iOS 8, wiele konkurencyjnych firm chciało uszczknąć trochę z powstałej wokół tego wydarzenia wrzawy. Jedną z tych firm było Sony, które dało przedsmak swojego nowego, flagowego urządzenia.

Sony Xperia Z2 Ultra - przedsmak

Oczywiście Sony nie ujawniło niczego, poza tajemniczym zdjęciem, na którym widać w tle rozmazaną postać kobiety, ubranej w czerwoną suknię oraz… smukłą sylwetkę nowego, flagowego phabletu Sony. Nie trudno się domyślić, że tym tajemniczym urządzeniem będzie najprawdopodobniej phablet Sony Xperia Z2 Ultra.

W zeszłym roku, dokładnie w czerwcu – swoją premierę miała Xperia Z Ultra. Możemy się więc spodziewać, że właśnie w tym miesiącu zobaczymy także następcę tego urządzenia, Xperię Z2 Ultra.

Niestety, w kwestii specyfikacji Z2 Ultra nie wiemy dosłownie nic. Możemy się oczywiście spodziewać, że będzie to tak naprawdę Xperia Z2 z dużo większym ekranem i jeszcze cieńszą obudową, jednak na oficjalne potwierdzenie tych parametrów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Być może Sony, jako pierwszy producent, zdecyduje się na zastosowanie w swoim phablecie chipsetu Snapdragon 805?

Mimo wszystko jednego możemy być pewni: nowy sprzęt Sony, widoczny na ujawnionym przez Japończyków zdjęciu, będzie „zapakowany” w obudowę okraszoną dobrze nam znanym z innych produktów tego producenta, designem Omni-Balance. Czy to się komuś podoba, czy nie – z przodu i z tyłu tego phabletu znajdziemy jednolitą taflę szkła.