sony-ericsson-logo

Sony Ericsson otwiera Bootloader w nowych modelach Xperia

Wiadomość, która ucieszy każdego użytkownika, lubiącego wgrywać „custom ROMy”. SE w nowych modelach smartfonów otworzy bootloader.

Sony Ericsson - logo

Dobrze usłyszeć, że nie wszyscy producenci idą śladami Motoroli i HTC, blokując całkowicie bootloadery. SE najwyraźniej doszło do wniosku, że konsument potrafi sam o siebie zadbać i nie potrzebuje prowadzenia za rączkę, jak małe dziecko.

Aby odblokować bootloader w telefonie, będzie trzeba spełnić kilka warunków, m.in. posiadać smartfon bez blokady SIM. To, czy będziemy mogli odblokować nasz smartfon, będzie też zależeć od regionu świata w jakim go kupiliśmy i jego modelu. Takie modele, jak Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Play oraz Xperia Pro, powinny już mieć możliwość odblokowania bootloadera. Sprawdzić to można w prosty sposób, wystarczy, że podłączymy smartfon do programu „Android Fastboot Tool”, jeśli Fastboot uzyska połączenie – oznacza to, że nasz telefon może zostać odblokowany.

Należy jednak pamiętać, że w jednej kwestii nic się nie zmieniło i raczej nigdy nie zmieni – wgrywając nieoficjalny ROM, tracimy gwarancję. Oczywiście doświadczony użytkownik poradzi sobie i z tym problemem, więc nie powinno być aż tak źle. Pozostaje mieć nadzieję, że decyzja SE wpłynie jakoś na absurdalne i wręcz głupie działania firm HTC oraz Motorola, które wielbią się w prowadzaniu swoich użytkowników na „smyczy”.

Źródło: Sony Ericsson Developer Blog