Sony-Ericsson-Xperia-mini-mini-pro

Sony Ericsson prezentuje Xperia mini i Xperia mini pro

Sony Ericsson zaprezentował dwa nowe modele smartfonów – Xperia mini, oraz Xperia mini pro.

Xperia mini i Xperia mini pro


SE okrzyknął swoje nowe smartfony, najmniejszymi telefonami, zdolnymi kręcić filmy HD. Te dwa urządzenia zostały wyposażone w 3-calowe ekrany TFT 480×320 z mobilnym silnikiem Sony Mobile Bravia, 512MB pamięci RAM, oraz 1GHz procesor Snapdragon (układ QSD8255 w Xperia mini, oraz MSM8255 w Xperia mini pro).

Obydwa urządzenia posiadają te same, 5MP kamery z fleszem LED, dzięki którym możemy nagrywać filmy w jakości HD 720p. Główną różnicą, między tymi dwoma modelami jest fakt, iż model mini pro, posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY, natomiast mini – tej klawiatury nie ma. Warto nadmienić, że mini został wyposażony w 320MB pamięci wewnętrznej, a mini pro w 400MB. Urządzenia posiadają oczywiście wejście na karty microSD (do 32GB). Oba urządzenia będą sprzedawane w wielu wersjach kolorystycznych.

W tej chwili nie ma żadnych informacji na temat tego, w jakiej cenie będą te smartfony – wiadomo tylko, że w sklepach pojawią się w sierpniu. Czy będą dostępne w Polsce? Oczywiście, Sony Ericsson już teraz umieścił pełny, polskojęzyczny ich opis na swojej stronie.

Źródło: Sony Ericsson (1), (2)