sony-ericsson-logo

Sony Ericsson traci €50M w drugim kwartale tego roku

Koniec dobrej passy Sony Ericsson – firma po pięciu zyskownych kwartałach z rzędu, zakończyła drugi kwartał 2011 roku ze stratą 50 milionów euro.

Sony Ericsson

Większość strat, jakie SE poniosło w drugim kwartale – jest spowodowana przez kryzys, który dotknął Japonię po tragicznym tsunami. To właśnie początek drugiego kwartału był dla SE najbardziej stratny, w dalszej części firma już odrabiała straty. Dane za drugi kwartał nie wyglądają zbyt dobrze, SE sprzedało w nim aż 31% mniej telefonów, niż w drugim kwartale 2010 roku.

Optymistycznie wyglądają za to liczby, jeśli chodzi o smartfony z Androidem – SE sprzedało aż o 150% więcej androidowych smartfonów, niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Cieszy fakt, że 70% obecnej sprzedaży firmy Sony Ericsson stanowią właśnie smartfony – pokazuje to, jaką politykę obrała firma, wycofując się powoli z rynku zwykłych telefonów.

Wszystko wskazuje na to, że w trzecim kwartale tego roku Sony Ericsson przyniesie jednak zyski, miejmy nadzieję, że tak się w istocie stanie – jeśli nie, to inwestorzy chyba powinni zacząć się martwić.

Źródło: Sony Ericsson