Sony Ericsson Vivaz 2 (MT15i/Halon) – nowa słuchawka od Sony

Liczba smartfonów z systemem Android 2.3 Gingerbread stale rośnie – a teraz możemy oglądać kolejną słuchawkę z tymże systemem, jest to Sony Ericsson Vivaz 2.

Sony Ericsson Vivaz 2

Pierwszy wgląd w ten nowy smartfon mamy dzięki rosyjskiej stronie Mobile-review.com, która dość szczegółowo opisuje nowy telefon. Recenzent nowej zabawki od Sony Ericsson – Eldar Murtazin sugeruje, że jest to smartfon ze średniej półki. Recenzent zachwala kamerkę do wideorozmów, dobrze trzymającą baterię o pojemności 1500mAh oraz rozdzielczość ekranu, która wynosi 854 x 480.

Sony Ericsson Vivaz 2

Niestety Eldar Murtazin gani MT15i za ekran, który w porównaniu z ekranem Samsunga Galaxy S (Super AMOLED) wypada dość blado. Co prawda wyświetlacz w nowym Sony Ericssonie jest wyprodukowany w technologii Reality Display, jednak system polepszający obraz Bravia Engine działa tylko podczas odtwarzania multimediów, a jego użycie i tak nie wygląda dobrze w porównaniu z Galaxy S.

Sony Ericsson Vivaz 2

W swoim wnętrzu Sony Ericsson MT15i kryje 512MB RAM, 1GHz procesor Qualcomm MSM7630 z modułem graficznym Adreno 205. Według Eldara telefon będzie nosił nazwę Vivaz 2 i pojawi się w sprzedaży w kwietniu tego roku.

Link do pełnej recenzji: Mobile-review.com
Źródło: engadget.com