NFC-Chip

Sony Ericsson wykorzysta moduł NFC do gier?

Sony Ericsson w swoich przyszłych smartfonach z systemem Android ma zamiar montować moduły NFC firmy NXP Semiconductors. Co ciekawe – SE planuje dość niestandardowe wykorzystanie NFC, do rozrywki.

NFC

NFC (Near Field Communications) to nowy typ łączności w urządzeniach mobilnych, który pierwotnie miał być wykorzystywany do płatności zbliżeniowych (przykładamy telefon przy kasie w sklepie do specjalnego czytnika, płacąc w ten sposób za produkty). Niestety NFC cechuje się dość kiepskim zasięgiem, nie przekraczającym 20cm – co jest zrozumiałe, przecież nie chcemy przypadkowo zapłacić za czyjeś zakupy, gdy stoimy od kasy sklepowej w odległości kilku metrów.

Sony Ericsson w swoich nowych smartfonach z Androidem ma zamiar montować właśnie takie moduły NFC, które dodatkowo według SE – będą mogły być wykorzystywane także do rozrywki. Szef działu technologicznego SE stwierdził, iż „NFC oferuje naszym klientom możliwość poszerzenia możliwości komunikacji między telefonami, jesteśmy więc gotowi do stworzenia nowej, ekscytującej i kreatywnej rozrywki.” Trochę to dziwne, przecież NFC w obecnym kształcie ma niewielki zasięg, poza tym dzisiejsze gry, jeśli oferują łączność miedzy telefonami – to wykorzystują Bluetooth, który dobrze działa pod tym względem. Czyżby NFC miało stanowić alternatywę dla Bluetooth?

Źródło: Pocketnow