Sony-Ericsson-Xperia-Arc-Hd-Nozomi-itproportal-0

Sony Ericsson Xperia Arc HD (Nozomi) na zdjęciach i w benchmarku

Sony Ericsson Nozomi (lub jak kto woli Xperia Arc HD) – to chyba ostatnio jeden z najbardziej oplotkowywanych smartfonów. Tym razem mamy do dyspozycji kilka nowych zdjęć, oraz testy w benchmarku.

Sony Ericsson Xperia Arc HD - Nozomi


Według portalu ITProPortal, który opublikował nowe zdjęcia i wyniki testów – smartfon jest wyposażony w chipset MSM8660 (ten sam co w HTC EVO 3D), 1GB pamięci RAM, oraz 12MP kamerę. Urządzenie posiada ekran LCD o wielkości 4.3-cala i rozdzielczości HD (1280×720). Co ciekawe, według ITProPortal Nozomi nie posiada slotu na karty pamięci microSD, więc niestety nie rozszerzymy sobie dostępnej pamięci ROM.

Dodatkowo urządzenie ma działać w oparciu o system Android 2.3.7 Gingerbread, oraz obsługiwać wyłącznie karty microSIM, zamiast tych zwykłych. Oczywiście Sony Ericsson najprawdopodobniej po premierze (lub nawet jeszcze przed nią) uaktualni system w Nozomi do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich – ale to póki co są czyste domysły.

Poniżej możecie oglądać wyniki testu w benchmarku modelu Sony Ericsson Xperia Arc HD. Można z nich wyczytać, że urządzenie jest wyposażone w 1.5GHz, jednordzeniowy procesor – jednak osoby związane z portalem ITProPortal zapewniają, iż Nozomi ma dwurdzeniowy procek.

Wyniki w benchmarku są niezłe, chociaż należy pamiętać, że jako porównanie – są tam użyte leciwe już urządzenia. Xperia Arc HD mogłaby pochwalić się tymi wynikami pół roku temu, lecz teraz nie robią one już większego wrażenia.

Przypominam, że SE Xperia Arc HD nie została jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziana. Smartfon, kiedy się już pojawi – może nie móc konkurować z flagowymi urządzeniami Samsunga, HTC, czy też Apple. Wydaje się jednak, iż SE celuje w pewną niszę na rynku smartfonów – urządzeń „prawie” topowych, gdzie może odnieść całkiem spory sukces. Pozostaje nam teraz tylko czekać na oficjalną zapowiedź tego smartfona.

Źródło: GSMArena