Sony-ericsson-Xperia-Duo-render

Sony Ericsson Xperia Duo – pierwszy render

O Sony Ericsson Xperia Duo nie mamy jeszcze informacji z oficjalnych źródeł, dzisiaj pojawił się jednak pierwszy render ilustrujący ten nowy, androidowy smartfon od SE.

Sony Ericsson Xperia Duo

O Xperia Duo pisałem już jakiś miesiąc temu – wtedy pojawiło się niewyraźne zdjęcie, przedstawiające smartfon. Xperia Duo ma być pierwszym smartfonem Sony Ericsson, posiadającym dwurdzeniowy procesor.

Co dokłądnie ma się kryć w obudowie Duo? Dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości 1.4GHz, układ graficzny Mali-400, a całość zrobiona na chipsecie o nazwie NovaThor A9500. Niestety kwestia chipsetu nie jest jasna, niektóre źródła twierdzą, że Xperia Duo będzie zbudowana na bazie tego samego układu, co HTC Sensation – Qualcomm MSM8260 Snapdragon. Co do ekranu, to urządzenie będzie podobno wyposażone w 4.5-calowy ekran o rozdzielczości qHD, oparty o mobilną technologię Mobile Bravia.

Co jeszcze ciekawego w Xperii Duo? 12MP kamera z tyłu obudowy (miejmy nadzieję, że zrobiona na bazie sensora Exmor R), smartfon ma zasilać potężna, 2500 mAh bateria. Jeśli chociaż część z tych plotek okaże się prawdą – to Xperia Duo może okazać się prawdziwym hitem, zdolnym swobodnie konkurować z każdym dwurdzeniowym smartfonem, obecnym teraz na rynku.

Źródło: GSMArena