SE-xperiaplay

Sony Ericsson Xperia Play – obiecują ponad 50 tytułów gier w dniu premiery sklepowej

Sony Ericsson wreszcie oficjalnie zaprezentowało swój smartfon przeznaczony dla graczy.

SE Xperia Play

Po długim czasie, kiedy to pojawiała się masa plotek, przedpremierowych recenzji i innych informacji – Sony Ericsson wreszcie oficjalnie opublikował specyfikację i pokazał Xperię Play.

Potwierdzają się informacje, o których wiedzieliśmy już wcześniej. Play będzie oparty o system Android 2.3 Gingerbread, sercem urządzenia ma być procesor 1GHz Snapdragon, oraz GPU Adreno 205 firmy Qualcomm. Ekran to 4-calowy LCD o rozdzielczości 854 x 480. Sony twierdzi, że taka konfiguracja pozwoli na grę przy szybkości do 60 FPS, a bateria da aż 5 godzin i 35 minut czasu gry. Należy jeszcze wspomnieć, że nowa Xperia posiada 5MP aparat z autofokusem i fleszem LED, głośniki stereo, Bluetooth oraz WiFi.

Telefon wyjęty z pudełka będzie posiadać preinstalowaną grę z PS1, oraz kilka Androidowych gier (Asphalt 6, The Sims 3 i Tetris). Dodatkowo Sony obiecuje, że w dniu premiery sklepowej urządzenia – będzie dostępnych ponad 50 tytułów gier, przeznaczonych na ten smartfon. Niektóre gry będą zmodyfikowanymi wersjami gier już istniejących na inne smartfony. Słuchawka ma też posiadać możliwość grania w gry multiplayer, np. przez hotspot WiFi. Telefon będzie dostępny w Europie najprawdopodobniej w marcu.

Poniżej przedstawiam kilka filmów traktujących o Xperii Play, m.in. firm z pokazem gier przeznaczonych na tę smartfono-konsolę.

Źródło: engadget.com