Sony Ericsson Xperia Play – pierwsza recenzja

Jeszcze niedawno smartphone Sony Ericsson Xperia Play był owiany wielką tajemnicą i tak naprawdę niewiele było o nim wiadomo – a już dzisiaj, dzięki tajwańskiemu portalowi ePrice możemy przeczytać  (i obejrzeć) pierwszą, wstępną recenzję tego telefonu dla graczy.

Sony Ericsson Xperia Play

Nazwa modelu, jaka widnieje na urządzeniu to R800i. Smartfon działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread i jest wyposażony w 1GHz procesor wzmocniony przez jednostkę graficzną Adreno 205 GPU. Wbudowany ekran ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli – i jest to najprawdopodobniej wyświetlacz w technologii TFT, nie zostało niestety ujawnione, czy wyświetlacz będzie wsparty technologią Bravia (która daje jakość obrazu tak samo dobrą, jak Retina Display z iPhone).

Aparat, jaki zastosowano w tym urządzeniu ma rozdzielczość 5MP i flesz LED. Z innych „atrakcji technologicznych” należy wymienić podwójny mikrofon (który ma za zadanie tłumić hałas podczas rozmów), oraz dwa głośniczki, które powinny poradzić sobie z dźwiękiem stereo.

Jednak tym, co najbardziej przykuwa uwagę w PlayStation Phone jest wysuwany pad służący do grania w gry. Otworzony pad poszerza urządzenie do 102 mm (warto wspomnieć, że urządzenie ma mniej więcej 120mm wysokości). Przednia-górna część urządzenia posiada czujnik światła i zbliżenia, oraz kamerkę do wideorozmów. Na dole urządzenia zostały umieszczone cztery przyciski (Wstecz, Menu, Home i Szukaj). Na prawej stronie słuchawki znajdują się przyciski Prawo i Lewo oraz przyciski zmiany głośności.

Na lewej ściance znajdziemy wejście słuchawkowe jack 3.5mm i port microUSB do ładowania i synchronizacji urządzenia. Na górnej ściance jest przycisk power. Pod pokrywką od baterii znajdziemy slot na kartę SIM i kartę microSD (zarówno kartę SIM jak i kartę pamięci można wymieniać bez wyjmowania baterii z urządzenia). Natomiast sama bateria ma pojemność 1,500mAh.

Sony Ericsson PlayStation Phone

Xperia Play ma zainstalowaną aplikację PlayStation Pocket, która prawdopodobnie ma za zadanie przechowywać listę zainstalowanych gier. Aplikacja jest co prawda widoczna na testowanym urządzeniu, ale lista gier pozostaje pusta. Poniżej przedstawiam filmy wideo z testów Sony Ericsson Xperia Play:

 

Źródło: pocketnow.com