Sony-Ericsson-Xperia-Play-sklep

Sony Ericsson Xperia Play w UK na koniec marca, przedsprzedaż rozpoczęta

Smartfon przeznaczony specjalnie dla graczy pojawił się w przedsprzedaży w angielskim sklepie Expansys.

Sony Ericsson Xperia Play sklep

Xperia Play w przedsprzedaży kosztuje 540 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje dziś kwotę 2540zł. Cena nie jest niska, ale należało się spodziewać czegoś w tym przedziale, przecież to specjalny telefon dla graczy. Osobiście jednak jestem dość sceptycznie nastawiony do tego telefonu, bo za taką cenę dodatkowo dostajemy jedynie specjalny, wysuwany pad do gry, oraz specjalne oprogramowanie, które ma dać dostęp do sklepu, gdzie kupimy gry robione specjalnie na Xperię Play. Hardware smartfonu nie robi na mnie zupełnie wrażenia, kawałek specyfikacji wygląda następująco:

  • Chipset: Qualcomm 8655 Scorpion 1GHz
  • Akceleracja 3D: Adreno 205
  • Pamięć: 512MB RAM
  • OS: Android 2.3 Gingerbread

Zdaję sobie sprawę z tego, że połączenie procesora, RAMu i dobrze zoptymalizowanego systemu Gingerbrad daje sporo mocy. Jednak przypomnę, że ten hardware jest praktycznie taki sam, jaki posiada Samsung Galaxy S. Należy pamiętać, że smartfonowe gry nie stoją w miejscu, ich wymagania rosną – więc po jakimś czasie Xperia Play może zacząć odstawać wydajnością w grach od urządzeń z układami dwurdzeniowymi.

Jeszcze w zeszłym roku Xperia Play byłaby hitem, teraz w mojej opinii jej wnętrze trąci już nieco starością. Nie ma jeszcze żadnych informacji odnośnie wydania Xperii Play w Polsce, ale pewnie jak zwykle cena u nas będzie jeszcze wyższa, niż w UK. Bo przecież jesteśmy bogatym narodem.

Źródło: expansys.com