Sony-Ericsson-XPERIA-Pro

Sony Ericsson Xperia Pro pod koniec lipca w UK

Mimo nadziei, że smartfon Xperia Pro pojawi się jeszcze w tym miesiącu, okazało się, że termin premiery został jednak ustalony na lipiec.

Sony Ericsson Xperia Pro

Xperia Pro zawita do Wielkiej Brytanii niestety dopiero pod koniec lipca, oznacza to, że i u nas pierwszego wysypu tych urządzeń na portalach aukcyjnych – można się spodziewać w tym terminie. Pro to bardzo interesujący model, gdyż jest wyposażony w pełną, wysuwaną klawiaturę QWERTY – a to dzisiaj rzadkość wśród smartfonów. Wiele osób po prostu nie lubi dotykowych klawiatur, więc model Xperia Pro może być dla nich wybawieniem.

Pro to dość mocne urządzenie, co prawda nie posiada dwurdzeniowego procesora, ale nie wszystkim jest to potrzebne do życia. Xperia Pro została wyposażona w chipset Qualcomm MSM8255 Snapdragon z procesorem Scorpion 1GHz, oraz grafiką Adreno 205, pamięci nie powinno zabraknąć – dostępne jest 512MB RAMu. Sony Ericsson jest znany ze wstawiania dobrych aparatów w swoje urządzenia, tutaj mamy dostępny 8MP aparat z fleszem LED i kamerę do wideorozmów. Xperia Pro posiada też całkiem niezły, 3.7-calowy ekran wykonany w mobilnej technologii Sony Bravia. Całość działa pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread.

Cena urządzenia w przedsprzedaży wynosi około 1600zł, myślę, że jest ona całkiem atrakcyjna, jak za tej klasy urządzenie. Nie wiadomo niestety, kiedy ten smartfon pojawi się u nas oficjalnie, jeśli coś na ten temat będę wiedział – na pewno napiszę.

Źródło: Pocketnow