Sony Ericsson Z1 PlayStation Phone premiera w lutym?

Nie tak dawno temu świat obiegła informacja, że Sony Ericsson tworzy urządzenie oparte o system Android, które będzie stworzone w dużej mierze do grania. Informacje te są bardzo prawdopodobne – mało tego, jest znana również specyfikacja tego urządzenia.

Sony Ericsson PlayStation Phone

Urządzenie to skrzyżowanie pada i smartphone, w którego wnętrzu zainstalowano procesor 1GHz Qualcomm MSM8655, 512MB RAM i 1GB pamięci ROM. Z niepotwierdzonych informacji należy nadmienić, że urządzenie będzie wyposażone w aparat 5MP z fleszem LED, oraz ekran Retina Display o przekątnej w przedziale 3.7-4.1 cala. Jeśli chodzi o wersję systemu, na której ma działać Z1 – to najprawdopodobniej będzie to wersja 2.3 Gingerbread.

Sony Ericsson PlayStation Phone
Każdy pewnie zachodzi w głowę, kiedy i za jaką cenę ten smartphone dla graczy będzie sprzedawany. Niestety jedyną, i to niepotwierdzoną informacją jest to, że urządzenie najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne w lutym przyszłego roku, na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Poniżej przedstawiam wideo, na którym można dość dokładnie obejrzeć urządzenie i zobaczyć, jak działa na nim Android. Niestety nie pokazuje nam, jak na Z1 działają gry.Źródło: pocketnow.com