sony-ericsson-xperia-neo

Sony Ericsson zapowiedział Xperia Neo V, oraz auktualizację Android 2.3.4

Sony Ericsson zapowiedział „nową” odmianę smartfona Xperia Neo – o nazwie Xperia Neo V. SE zdradził również, co i kiedy zostanie zaktualizowane do Android 2.3.4 Gingerbread.

Sony Ericsson Xperia Neo

SE oświadczył dzisiaj, że aktualizacja Google Android 2.3.4 Gingerbread dla wszystkich modeli Xperia z 2011 roku – będzie rozpowszechniana począwszy od października. Co nowego w Android 2.3.4 od SE? Google Talk z wideorozmowami, zaktualizowana aplikacja Facebook, obsługa urządzeń peryferyjnych USB, wprowadzanie tekstu przez Swype, możliwość robienia zrzutów ekranu.

Sony Ericsson zapowiedział również model Xperia Neo V – nie będzie się on jednak różnić pod względem sprzętowym od klasycznej Xperii Neo, jedyna różnica to taka, że Xperia Neo V „wyjęta z pudełka” posiada od razu Android w wersji 2.3.4. Czy trzeba było z tego powodu wprowadzać kolejny model smartfona? Według mnie mija się to z celem, gdyż może niejednego klienta wprowadzić w błąd. Sony Ericsson Xperia Neo V pojawi się zapewne w momencie, gdy SE wypuści aktualizację 2.3.4 dla Xperia Neo.

Aktualizacja: Neo V to model nieco gorszy, niż Neo – zamiast 8MP aparatu z sensorem Exmor R, zamontowano w nim 5MP aparat bez Exmor R.

Źródło: Sony Ericsson