sony-ericsson-logo

Sony Ericsson zmusza portal Xperiablog.net do zamknięcia

Sony Ericsson poprzez działania prawne – zmusza do zamknięcia jedną ze swoich stron fanowskich, Xperiablog.net.

Sony Ericsson

Szwedzko-japońskie konsorcjum pręży swoje prawne muskuły i domaga się od właścicieli portalu Xperia Blog, oddania domen internetowych XperiaX10.net, oraz Xperiablog.net. Xperia Blog to dość poczytny, anglojęzyczny portal, poświęcony tematyce SE – niestety Sony Ericsson zarzuca właścicielom portalu, iż działają w złej wierze. SE już podobno złożyło pozew sądowy, który ma zmusić portal do oddania swoich domen – co w efekcie skończy się zamknięciem strony.

Działanie SE jest zupełnie niezrozumiałe, gdyż Xperia Blog przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia marki Xperia, oraz zgromadził wokół siebie dużą społeczność użytkowników tego sprzętu. Decyzję Sony Ericsson o wszczęciu działań prawnych przeciwko własnym fanom można określić krótko – strzał w stopę.

Wątpię, aby była to nagła zmiana polityki firmy, która zacznie pozywać wszystkie portale z Xperia w nazwie. Być może to próba zaistnienia jakiegoś pracownika/prawnika SE, który najwyraźniej za wszelką cenę chce udowodnić, że jego stanowisko w firmie jest potrzebne.

Źródło: PhoneArena