Sony i1 Honami – front

Sony Honami będzie sprzedawany jako Xperia Z1?

Jeden z użytkowników forum XDA-Developers o nicku DooMLoRD umieścił na swoim koncie Twitter informację, że Sony ma zamiar wypuścić kamerosmartfon i1 Honami pod nazwą Xperia Z1 (Z One).

Sony i1 Honami - front

Oczywiście DooMLoRD to nie byle pierwszy z brzegu użytkownik XDA-Developers. Wsławił się on już niejednokrotnie wypuszczaniem producenckich ROM’ów Sony na długo przed ich oficjalną premierą. Możemy więc domniemać, że ten user jako źródło informacji jest dość wiarygodny.

Szczerze mówiąc, jeśli Sony faktycznie wypuści Honami jako Xperię Z1 – będzie to chyba bardzo dobre posunięcie. Japończycy trzymają się tradycji, aby nazwy ich smartfonów były jak najprostsze i bardzo łatwe do zapamiętania. Nie mamy tu skomplikowanego nazewnictwa rodem z laptopów albo symbianowych słuchawek Nokii.

Gdyby ktoś nie wiedział, Sony Xperia Z1 (nazwa kodowa i1 Honami) ma być nowym, flagowym smartfonem Sony, w którym największy nacisk położono na jakość wykonywanych nim zdjęć. Z1 będzie dysponować 20.7MP kamerą z obiektywem o jasności f/2.0 i sensorem wielkości 1 /2.3” (takie gabaryty mają sensory w przeciętnych aparatach kompaktowych). Moc obliczeniową zapewni Snapdragon 800 (cztery 2.2GHz rdzenie Krait 400, GPU Adreno 330 i 2GB RAM), a wyświetlanie obrazu 5” ekran Full HD.

Smartfon do sklepów trafi w trzech kolorach: purpurowym, białym i czarnym. Jego oficjalna prezentacja ma się odbyć 4 września w Berlinie (w tym samym dniu zobaczymy także phablet Galaxy Note III).

Źródło: Twitter