Sony Xperia – nieznany

Sony Honami i Togari – poznaliśmy szczegóły specyfikacji nowych flagowców

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Sony pracuje nad dwoma, zupełnie nowymi flagowcami, o nazwach kodowych C670X (Honami) oraz C680X (Togari).

Sony Mobile Communications - Logo

Według informacji, jakie docierają do nas z Chin, Togari może być pierwszym smartbletem japońskiego producenta z ogromnym, 6.44-calowym ekranem 1080p. Design urządzenia jest zbliżony do stylistyki „kanciastej” Xperii Z. Wielkie nadzieje budzi także kamera tego giganta, która ma być wyposażona w duży, 1/1.6″ sensor Exmor RS i optykę Cybershot G. Dla uzmysłowienia, jak duży jest sensor w Togari powiem tylko, że ustępuje on jedynie sensorowi Nokii 808 PureView, która ma matrycę o wielkości 1/1.2″.

Togari ma pojawić się najpierw w ofertach japońskich operatorów, już w czerwcu tego roku. Nie wiadomo czy i kiedy będzie zaprezentowany także dla rynków globalnych.

Drugie z urządzeń, Sony Honami, ma być bezpośrednim następcą Xperii Z, wyposażonym w 4.8-calowy ekran 1080p IPS White Magic. Do dyspozycji użytkownika ma być 13.1 MP kamera z sensorem Cyber-shot CMOS i optyką Carl Zeiss. Na pokładzie znajdzie się też wzmacniacz dźwięku, stosowany w serii smartfonów Walkman (prawdopodobnie S-Master MX Digital Amplifier). Reszta specyfikacji Honami budzi podziw, jednak według mnie jest mało prawdopodobna. Wewnątrz smartfona ma się znaleźć chipset Qualcomm Snapdragon 800, z czterema rdzeniami Krait 400, taktowanymi częstotliwością 2.3 GHz, grafika Adreno 330 oraz 2 GB RAM. Jeśli chodzi o zasilanie, ma tu być ogniwo o wielkości pomiędzy 2700 a 3000 mAh.

Data chińskiej premiery Honami została wyznaczona na czerwiec, podczas gdy na rynki globalne ma wejść w sierpniu lub wrześniu.

Co ważne, obydwa urządzenia, będą podobnie jak Xperia Z – wodoodporne. Oczywiście całą informację traktujcie raczej jako mało wartościową plotkę, która może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Źródło: GSMArena