Sony Xperia Honami

Sony i1 Honami – garść zdjęć wykonanych smartfonem pojawiła się w sieci

Sony i1 Honami,  który według plotek ma mieć duży, 1/2.3″ 20.7MP sensor, szerokokątny obiektyw Sony G 28mm o jasności f/2.0 – powinien zaskakiwać świetnymi zdjęciami. Dzisiaj w sieci pojawiło się sporo fotografii, które rzekomo zostały wykonane Honami. Jak się prezentują?

Sony Xperia Honami

Chociaż Honami ma mieć 20.7MP sensor, to widoczne poniżej zdjęcia były robione w rozdzielczości 8MP. Z danych EXIF możemy wyczytać, że zdjęcia zostały wykonane za pomocą urządzenia o nazwie C6903 (Honami LTE), jednak z różnymi wersjami softu: 13.1.G.1.443_9.b600 oraz 14.1.G.2.86_9_f200. Według przecieku, nie jest to jeszcze finalne, ukończone oprogramowanie.

Czy fotografie wyglądają dobrze? W mojej opinii jak na smartfon całkiem nieźle, ich jakość jest zbliżona do tych, które zrobilibyśmy przeciętnym kompaktem z sensorem wielkości 1/2.3″. Jeśli przybliżycie sobie niektóre z nich to zobaczycie, że są dość mocno zaszumione i straciły nieco detali. Warto zauważyć, że fotografie w pomieszczeniach były wykonywane z fleszem.

Mimo wszystko radzę jednak nie przywiązywać zbyt dużej uwagi do powyższych zdjęć. Ze względu na ich 8MP wielkość (były robione w proporcjach 16:9, co i tak nie tłumaczy owych 8MP), są raczej mało wiarygodnie. Dane EXIF można przecież w łatwy sposób zafałszować.

Pamiętajcie, że oficjalna prezentacja Sony i1 Honami nastąpi 4 września, czyli w tym samym dniu, w którym Samsung pokaże Galaxy Note III.

Źródło: SonyViet