Sony Honami – zwiastun

Sony i1 Honami – obrazki ze zwiastuna trafiły do sieci

Sony do tej pory nie zaprezentowało żadnego trailera, zapowiadającego jego nowy kamerosmartfon – i1 Honami. Dzisiaj w sieci pojawiło się jednak klika zrzutów ekranu, które prezentują nam kilka klatek z nieopublikowanego jeszcze zwiastuna Honami. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

Sony Honami - zwiastun

Chyba pierwszą i podstawową rzeczą, która rzuca się w oczy, to data 4 września 2013 i miejsce Berlin. Jeśli informacja jest prawdziwa, to właśnie wtedy japoński producent pokaże światu i1 Honami. Data oczywiście nie jest przypadkowa, bo 4 września w Berlinie Samsung ma zaprezentować smartblet Galaxy Note III. Wygląda więc na to, że Sony chce uszczknąć nieco rozgłosu Koreańczykom i pokazać coś równie dobrego (o ile nie lepszego) co Note 3.

Sony Honami - zwiastun

Na obrazach ze zwiastuna w zasadzie nie widać zbyt wiele. Jedynym odznaczającym się elementem jest przycisk Power, który znamy już z innych smartfonów tego producenta, m.in. Xperii Z.

Sony Honami - zwiastun

Zrzuty ujawniają za to nowy, nieznany dotąd kolor Honami – purpurowy. Jeśli więc wszystkie, dotychczasowe informacje okażą się prawdą, to Sony i1 Honami będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym i purpurowym.

Sony w tej chwili już zaczyna trochę odstawać od swojej konkurencji. Najmocniejszym, dostępnym obecnie smartfonem tego producenta, jest Xperia Z, która w starciu z Galaxy S4, Lumią 1020 i HTC One niekoniecznie odnosi zwycięstwo. Oliwy do ognia dodał pokazany wczoraj LG G2, który mocno zdystansował konkurencję. Jeśli Japończycy chcą pozostać w czołówce producenckiego wyścigu, to we wrześniu muszą pokazać coś naprawdę dobrego. Samsung 4 września zademonstruje Note III, czy Sony będzie potrafiło skorzystać z okazji i przyćmić ten koreański debiut?

Gdyby ktoś nie wiedział, Sony Xperia Honami ma mieć w zanadrzu 5″ ekran 1080p Triluminos z silnikiem X-reality, 2.2GHz czterordzeniowy chipset Snapdragon 800 oraz 2GB RAM. Jak przystało na kamerosmartfon, będzie tu także 20.7MP kamera z obiektywem Sony G-lens oraz procesorem obrazu BIONZ. Pamięć użytkownika ma stanowić 16GB kość flash, którą można będzie dodatkowo rozszerzyć kartą microSD.

Honami podobnie jak Xperia Z, ma być urządzeniem wodoszczelnym, wyposażonym w certyfikat IP57. Co do łączności, znajdziemy w nim Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi oraz GSM/UMTS/LTE (być może LTE-A).

Wielbicielom mobilnych technologii radzę więc zapisać datę 4 września w kalendarzach, bo właśnie wtedy zobaczymy dwa, mocarne urządzenia topowych producentów tego sprzętu – SGN3 oraz Xperię i1 Honami.

Źródło: XperiaBlog